Samsun Büyükşehir’e Müfettiş Yağmuru

0

31 Mart yerel seçimleri ile göreve gelen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, eski başkan AK Parti Samsun Milletvekili Yusuf Ziya Yılmaz’ın ekibinin birçoğunu tasfiye etmiş yada emekliye ayırmıştı.

Başkan Demir, belediyede yaptığı revizyonda birçok daire başkanlığını kapatmış, daire başkanlarını görevden almış ve birçok atama gerçekleştirmişti. Başkan Mustafa Demir’in yaptığı yer değiştirmeler ve görevden alma işlemleri, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’na (CİMER) şikayet edildi.

MÜFETTİŞLER EVRAKLARI İNCELİYOR
Görevden alınan, görev yerleri değiştirilen yada emekli edilen personeller, CİMER’e Başkan Demir aleyhinde şikayette bulundu. CİMER’e yapılan şikayet sonrası Büyükşehir Belediyesi’ni adeta müfettişler mesken tuttu. Müfettişlerin görevden alınan, yerleri değiştirilen yada emekliye sevkedilen personellerin yaptığı şikayetleri, sırasına göre değerlendirdiği, belediye evraklarını hummalı bir şekilde incelediği belirtiliyor. Müfettişlerin belediyede bir sürede çalışma yapacağı ve hazırladıkları raporu Cumhurbaşkanlığı’na sunacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz