Samsun Büyükşehir’den Esnafa Yardım Vetosu İddiası

0

Samsun Umumi Bayan Kuaförleri Odası Başkanı Savaş Kiraz, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada korona virüs tedbirleri kapsamında işyerlerini kapatma kararı alan üyelerinin zor durumda olduğunu söyledi.

Bu nedenle üyelerine yardım kolisi ulaştırmak için Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’den destek istediğini söyleyen Başkan Kiraz, kendisinin belediyeye çaya davet edildiğini, kumanya desteği talebine ret yanıtı aldığını öne sürdü.

SOSYAL MEDYADAN DUYURDU
Savaş Kiraz sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda “Bir oda başkanımla Ramazan öncesi Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Mustafa Demir’i aradık. Ve dedik ki; “Sayın başkanım üyelerimiz yasa gereği kapatmak zorunda kaldı. Zor durumda olan esnafımız var. En azından destek olarak ihtiyacı olan üyelerimize Ramazan kumanyası vermek istiyoruz, bu konuda sizde destek verebilirseniz çok mutlu oluruz. Aldığımız cevap; ‘Buyurun çayımı içmeye gelin ama bir tek kumanya veremem’ oldu'” ifadelerini kullandı.

YARDIMLARI KENDİLERİ ULAŞTIRACAK
Başkan Kiraz daha sonra yine sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada yardım kolilerini kendilerinin karşılayacağını açıklayarak, “Değerli üyelerim. Odamıza kayıtlı ve mücbir sebeplerden dolayı kapalı olan esnaf camiamızın içinde ihtiyacı olan esnaf dostlarımıza erzak desteğini bizzat biz bize vereceğiz. Kayıtlı üyelerimiz, ihtiyacı olan dostlarımız odamızı arayarak talepte bulunabilirler” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz