Samsun Büyükşehir’den Borç Karşılığı Cami Devri

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 1 milyar 600 milyon lira borcu bulunuyor. 31 Mart sonrası göreve gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’de belediye meclisinde son kabul edilen 150 milyon lira kredi ile görev geldiğinden bugüne kadar İller Bankası’ndan 650 milyon lira kredi talebinde bulundu.

Büyükşehir Belediyesi, kredi taleplerine teminat olarak ise, belediye gelirleri, mülkleri ve hizmet araçlarını ipotek olarak gösterdi. Büyükşehir Belediyesi’nin belediye meclisinde aldığı karar ise meclis üyelerini de şaşırttı.

CAMİLER HAZİNE BAKANLIĞI’NA
Samsun Büyükşehir Belediyesi, Asarcık, Canik, İlkadım, Vezirköprü ilçelerinde yer alan cami, dini tesis ve dini tesis olarak imarda belirlenen arazileri, borcu karşılığında Hazine Bakanlığı’na devretti. Asarcık Akyazı Ahşap Cami ver Yarımca Ahşap Cami, Canik Yeni Mahallede dini tesis binası, Atakum Balaç Mahallesi’nde cami yeri, İlkadım 19 Mayıs Mahallesi’ndeki cami, İlkadım İlçesi Kalkancı Mahallesi’ndeki cami ve çeşme, İlkadım Kökçüoğlu Mahallesi’ndeki dini tesis, İlkadım Kale Mahallesi’nde dini tesis binası, Vezirköprü ilçesi Kabalı Mahallesi’nde cami ve ahşap ev Büyükşehir Belediyesi’nin borcu karşılığında Hazine Bakanlığı’na devredildi.

MECLİSTE OYBİRLİĞİ İLE KARAR ALINDI
Yine teklif ile bazı belediyenin mülkiyetindeki araziler ile İlkadım İlçesi Kılıçdede Mahallesi’ndeki Kimsesiz Anne ve Çocuk Bakım Merkezi Binası Hazine Bakanlığı’na devredildi. Söz konusu teklif, belediye meclisinde AK Parti, MHP, CHP, İYİ Parti ve SP’li meclis üyelerinin kararı ile oybirliği ile kabul edildi.

İŞTE O DEVİR LİSTESİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz