Samsun Büyükşehir Meclisi’nden 20 Ocak Anıtı Geçmişti!

0

Millet Bahçesi’ne Samsunspor Anıtı’nın yapılacağı yönündeki imar plan değişikliği, Ocak ayında Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde kabul edilmişti fakat önceki gün yapılan açılışta sözü dahi geçmedi.

Başkan Mustafa Demir, Ocak ayında Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nde Millet Bahçesi’ne Samsunspor Anıtı yapacaklarını tekrarlaşmış, “İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının Canik İlçe Belediye Sınırlarında Samsunspor Anıtı da Yapılmak Üzere Millet Bahçesi Alanı Kullanımı Oluşturulmasına İlişkin Nazım İmar Planı Değişikliği Teklifi” oybirliği ile kabul edilmişti. Maddeyle ilgili İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık Komisyonlarının raporu incelenmişti.

CAMİA AÇIKLAMA BEKLİYOR
Ardından mecliste konuşma yapan Başkan Demir, “Yapacağımız anıt için Millet Bahçesi’nde ayrı bir alan oluşturacağız. Transit yolunun hemen kenarında şehre gelen gidenlerin hafızalarında kalacak şekilde ön planda olan bir çalışma olacak. Anıt, Samsun’a, Samsunsporumuza ve ülkemize hayırlı olur inşallah” demişti. Önceki gün yapılan açılışta ise Samsunspor Anıtı’nın yapılacağı yerden hiç bahsedilmedi. Kırmızı-Beyazlı camia, anıtın ne zaman yapılacağı ile ilgili açıklama bekliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz