Samsun Büyükşehir Batıpark’ı 4 Yıl Verebildi

0

Yılport Samsunspor’un altyapı tesisleri yapacağı alanın Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan kısmı, Kırmızı-Beyazlı kulübe 4 yıllığına verildi. 10 yıl olması beklenen anlaşmanın, belediye kanunlarına uygun olmadığı, belediye başkanlarının kendi dönemlerinden sonrası için yer tahsisi yapamadığı öğrenildi.

Yılport Samsunspor’un Batı Park’ta bulunan Okçuluk Tesisleri’nin yerine yapacağı altyapı tesislerinde, Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan alan konusunda anlaşmazlık yaşanıyordu. Başkan Yüksel Yıldırım’ın 25 milyon liradan fazla bir maliyetle yaptıracağı altyapı tesisinde, 2 adet suni çim saha yapılacak bölge, Büyükşehir Belediyesi’ne ait durumda. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Okçuluk Tesisleri’ni Yılport Samsunspor Kulübüne 10 yıllığına kullanım hakkı vermesine rağmen, Büyükşehir Belediyesi suni çim sahaların yapılacağı alanı 3 yıllığına vermek istiyordu.

4 YILDAN FAZLASI OLMUYOR
Başkan Yüksel Yıldırım, Okçuluk Tesisleri’nde olduğu gibi suni çim yapılacak alanın da Samsunspor’a 10 yıllığına verilmesi için Başkan Demir’le görüştü. Fakat, belediye kanunlarına göre belediye başkanları kendi dönemlerinden sonrası için yer tahsisi yapamayacağından dolayı, Başkan Demir’in Büyükşehire ait alanı 4 yıllığına Yılport Samsunspor’a verdiği öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz