Samsun Büyükşehir Araçlarını Rehin Gösterdi

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi, İller Bankası’ndan talep ettiği 100 milyon liralık kredi teklifi için belediye gayrimenkullerini, işletme gelirlerini hatta araçlarını rehin ve ipotek gösterdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Şubat ayı meclis toplantısında, belediyenin İller Bankası’ndan talep ettiği 100 milyon liralık kredi teklifi karara bağlandı. Oy birliği ile kabul edilen teklifle Büyükşehir Belediyesi, Bafra, Canik ve İlkadım ilçelerinde otopark yapmayı planlarken, Toybelen ve Canik Gülsan Sanayi Sitesi’nin kamulaştırma beledellerini karşılamayı amaçlıyor.

1 MİLYAR 664 MİLYON LİRA BORÇ
1 milyar 664 milyon lira borcu bulunan ve her ay 30 milyon lira borç ödemeye çalışan Büyükşehir Belediyesi, İller Bankası’ndan talep ettiği 100 milyon liralık kredi teklifi için, belediyenin aldığı bütçeden kesinti yapılmasını talep ederken, belediyenin sahip olduğu gayrimenkuller, araç ve gereçleri ipotek ve rehin olarak gösterdi.

SAMULAŞ’A 6 MİLYON BORÇLANMA YETKİSİ
Belediye meclisinde SAMULAŞ’ında 6 milyon lira borçlanması teklifi, oybirliği ile kabul edildi. Teklifte SAMULAŞ’ın enerji ve personel maaliyetlerinin arttığı belirtilerek, borçlanmaya ihtiyaç duyulduğu ifade edildi. Zekeriya FIRAT / Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz