SAMSUN AK PARTİ’DE DEVA PARTİSİ SEFERBERLİĞİ

0

AK Parti’den istifa ederek Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi’ni kuran Ali Babacan, Türkiye genelinde teşkilatlanmaya hız verdi. Türkiye’yi bölgelere ayıran Babacan, belirlediği bölge sorumluları ile önemli isimleri bünyesine katmayı hedefliyor.

Bilindiği üzere Samsun’u da kapsayan 14. Bölge Sorumluluğu’na AK Parti Rize eski Milletvekili Hasan Karal getirilmişti. Karal, Samsun, Trabzon, Ordu, Giresun, Artvin, Gümüşhane ve Çankırı illerinde teşkilatlanma ve üye çalışmalarına hız verdi.

ANKARA VE SAMSUN TRAFİĞİ
Karal’ın komisyon ekibinde yer alan Zeynep Tatar, İhsan Günaydın, Baran Deniz Bağatur ve Kerem Yavaşça, adeta Samsun’un ve sorumlu bulundukları illerin röntgenini çekiyor. DEVA Partisi Genel Başkanı Babacan’ın talimatı üzerine oluşturulacak il ve ilçe yönetimlerinin yüzde 50’i herkesin tanıdığı isimlerden, yüzde 50’si ise hiç siyaset yapmamış kişilerden oluşacak. DEVA Partisi 14. Bölge ekibi ikiye ayrıldı. Bir ekip mahalle mahalle dolaşarak kentin sorunlarını not alırken, diğer ekipte kente mal olmuş, siyasette önemli görevler üstlenmiş ve bir kenara çekilmiş isimlerle dirsek temasına başladı. Siyasi kulislere göre Samsun’da birçok isimle görüşüldüğü öne sürüldü.

AK PARTİ KOPUŞLAR İÇİN ÖNLEM ALIYOR
DEVA Partisi 14. Bölge ekibinin AK Parti eski il başkanları, eski belediye başkanları ve eski milletvekilleri ile temasta olduğu öğrenildi. Siyasi kulislerinden sızan bilgilere göre, başkentte yapılan görüşmelerin yanı sıra Samsun’da bir ofis oluşturulduğu ve bu ofiste ikili görüşmelerin yapıldığı konuşuluyor. Bilindiği üzere DEVA Partisi’nin kurucular kurulu üyeleri, AK Parti’de siyaset yapmış deneyimli isimlerden oluşuyor. DEVA partisinin görüşme yaptığı kişilere ifşa halinde ‘yalanlayın yada kimseye bilgi vermeyin’ şeklinde telkinde bulunduğu da siyasi kulislerde konuşuluyor. Öte yandan AK Parti ise kopmaları önlemek için seferberlik başlattı. AK Parti başlattığı çalışma ile kopuşları önlemeyi amaçlıyor.

DEVA’DAN MESAJ VAR
DEVA Partisi’nin İl Başkanı olarak belirlenen ve şimdilik ismi açıklanmayan kişi gazetemize gönderdiği mesajda, “Samsun’dan çok sayıda başvuru var. Hepside birbirinden değerli. Herkesi her kesimi kucaklamak bizim de arzumuz” açıklaması yaptı.

SÜRPRİZ İSİMLER KULİSLERE YANSIDI
Siyasi kulislerde DEVA Partisi’nin teşkilatlanma çalışmaları için başkent ve Samsun’da yaptığı görüşmelere devam ettiği iddia edildi. Kulislere göre AK Parti eski İlkadım İlçe Başkanı Adnan Varol, İl Genel Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Dilaver Atlı, Eski Meclis Üyeleri Sabri Aslan, Hacı Bilal Arslan ve AK Parti eski İl Başkanı Muharrem Göksel ile görüşüldüğü iddia edildi. Komisyon üyelerinin İYİ Partili Şerif Ün ile de bir görüşme gerçekleştirdiği öne sürüldü.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz