SAMPA’da Ürküten Fotoğrafı Çeken İşçiye Tutanak

0

Sosyal medyada SAMPA Otomotiv’de çalışan bir işçisinin paylaşımı dikkat çekmişti. Şirketin yemekhanesindeki sahur saatindeki kuyruğu gösteren bir fotoğraf paylaşan personel, koronavirüs döneminde sosyal mesafe kuralına atıfta bulunarak, içinde bulundukları çalışma şartlarını göstermişti.

LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN
Personel, sosyal medya paylaşımında, “Maalesef bu şartlar altıda yemek molasına çıkıyor arkadaşlarımız. Sahur vakti mesafe yok ve defalarca korona vakası görüldü bu çalışma ortamında. Sesimizi duyun” diyerek, yetkililere çağrıda bulunmuştu.

YÖNETİM ADIM ATTI
Bu paylaşımın Samsun’da yazılı ve internet medyasında haber olması üzerine SAMPA yönetimi, yemekhanede bazı uygulamalara gitti ve sosyal mesafenin korunması için güvenlik şeridi ve personel görevlendirdi. İşçiler, uzun kuyruklarda beklemek yerine belirli sayılarda yemekhaneye alınmaya başlandı.

PERSONELE TUTANAK TUTULDU
Diğer yandan Samsun’da gündeme gelen bu fotoğraf üzerinde SAMPA Otomotiv yönetimi, o personel hakkında tutanak tuttuğu iddia edildi. SAMPA Otomotiv İnsan Kaynakları tarafından olay sabahı ifadeye çağrılan personele sosyal medya paylaşımı nedeniyle tutanak tutulduğu öğrenildi. Yönetimini paylaşılan fotoğrafın Samsun’da yayın yapan internet haber sitelerinin haber yapıp, yayınlanmadan önce personeli çağırdığı, sosyal medyada fotoğrafı deşifre yapmasından kaynaklı ifadesi alınıp, tutanak tutulduğu öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz