SAMPA’da 60 İşçi Sendikalı Oldu İşten Atıldı İddiası

0

SAMPA Otomotiv AŞ’de çalışan 60 kişi, sendikaya üye olduktan sonra işten atıldıklarını öne sürerek basın açıklaması yaptı. SAMPA’ya Özçelik Sendikası’nın şubelerinden tepki açıklaması yapıldı.

Samsun’un Tekkeköy İlçesi Organize Sanayi Bölgesi’nde yer alan ve birçok ülkeye otomobil parçası ihraç eden SAMPA Otomotiv A.Ş’de çalışan 60 kişi, Özçelik İş Sendikası’na üye olduktan sonra işten atıldıklarını öne sürerek basın açıklaması yaptı.

YARGI SÜRECİ BAŞLIYOR
İşçiler, pandemi sürecinde canla başla çalıştıklarını belirterek, iş akitlerinin haksız gerekçelerle feshedildiğini öne sürdü. İşçiler, işe iade konusunda yargı süreci başlatacaklarını da duyurdu.

SENDİKADAN DESTEK MESAJI
Özçelik İş Sendikaları’nın Şubeleri de tepki açıklaması yayınladı. Açıklamada, “SAMPA Otomotiv AŞ’den anayasal tercihlerini kullanıp Özçelik-İş Sendikası’nı tercih eden emekçi arkadaşlarımızın pandemi sürecinde haksız yere iş akitleri fesih edilmiştir. Genel Başkan Yardımcımız Recep Akyel ve teşkilatlanma ekiplerimizle birlikte işinden, emeğinden edilen arkadaşlarımızın her daim yanında olduğumuzu gereken her türlü yasal mücadeleyi vereceğimizi ve hiç bir arkadaşımızı mağdur ettirmeyeceğimizi beyan ettik” ifadeleri kullanıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz