SAMPA Otomotiv’de Ürküten Kuyruk

0

Samsun’da 2 binin üzerinde istihdam sağlayan SAMPA Otomotiv’de korona virüs sürecinde çeşitli hijyen önlemleri alınsa da, çok sayıda çalışanın yemek molası esnasında ‘sosyal mesafe kuralını’ ihlal edildiği görülüyor.

Sosyal medyada SAMPA’da çalışan bir fabrika işçisinin paylaşımı dikkat çekti. Şirketin yemekhanesindeki sahur saatindeki kuyruğu gösteren bir fotoğraf paylaşan personel, koronavirüs döneminde sosyal mesafe kuralına atıfta bulunarak, içinde bulundukları çalışma şartlarını gösterdi.

LÜTFEN SESİMİZİ DUYUN
SAMPA Otomotiv’de çalışan personel, sosyal medya paylaşımında, “Maalesef bu şartlar altıda yemek molasına çıkıyor arkadaşlarımız. Sahur vakti mesafe yok ve defalarca korona vakası görüldü bu çalışma ortamında. Sesimizi duyun” diyerek, yetkililere çağrıda bulundu.

ÖZEL İZİNLE ÇALIŞIYORLAR
SAMPA Otomotiv’in korona virüs sürecinde uygulanan sokağa çıkma yasaklarında dahi personelini özel izin ile çalıştırdığı da gündeme gelirken, çok sayıda işçinin bulunduğu fabrikada korona virüse karşı esnek çalışma uygulamasının uygulanmadığı ileri sürüldü.

PERSONELE TUTANAK TUTULDU
Diğer yandan Samsun’da gündeme gelen bu fotoğraf üzerinde SAMPA Otomotiv yönetimi, o personel hakkında tutanak tuttuğu iddia edildi. SAMPA Otomotiv İnsan Kaynakları tarafından olay sabahı ifadeye çağrılan personele sosyal medya paylaşımı nedeniyle tutanak tutulduğu öğrenildi. Yönetimini paylaşılan fotoğrafın Samsun’da yayın yapan internet haber sitelerinin haber yapıp, yayınlanmadan önce personeli çağırdığı, sosyal medyada fotoğrafı deşifre yapmasından kaynaklı ifadesi alınıp, tutanak tutulduğu öğrenildi.

Kaynak: Samsun Kent Haber

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz