SAMÇEP: Mücadele İçin Dışarı Çıkarız!

0

SAMÇEP Sözcüsü Mehmet Özdağ, İlkadım ilçesi Adalet Mahallesi’nde davalık durumda olan çamlık alanın kesimi konusunda ekiplerin inceleme yapmasına tepki gösterdi. Özdağ, “MEM’e soruyoruz. Salgınla boğuşulduğu bir ortamda önceliğiniz bu mudur?Evde kalıyoruz ama mücadele için sokağa da çıkarız” dedi.

Samsun’un İlkadım ilçesi Adalet Mahallesi’nin tek yeşil alanı olan ve çevresinde 3 okul bulunan arazi, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün talebi üzerine 2018 yılında eğitim alanına çevrildi. Teklifin altında imzası bulunan dönemin Büyükşehir Belediye Başkanı Zihni Şahin, tepkiler üzerine çalışmayı durdurmuştu. Vatandaşlar ise Bölge İdare Mahkemesi’ne işlemin iptali konusunda dava açtı. Davanın sürdüğü öğrenilirken, Orman İşlet Müdürlüğü’ne ait olduğu öne sürülen ekipler, önceki gün bölgede ağaçlar ile ilgili inceleme yaptı.

Samsun Çevre Platformu Sözcüsü Mehmet Özdağ, bölgenin tek yeşil alanına göz dikilmesine anlam veremediklerini belirtti. Büyükşehir Belediyesi’nin söz konusu alanda yaptığı imar planının iptali konusunda Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açıldığını hatırlatan Özdağ, “Büyükşehir Belediyesi yaptığı imar planı değişikliği ile buradaki yeşil alanı Eğitim Araştırma Hastanesi’nin karşısına, oradaki okul alanını da buraya taşımış. Bu konuda dava açıldı karar bekleniyor. Ancak Milli Eğitim Müdürlüğü, salgınla boğuşulduğu bir durumda ne yapmaya çalışıyor. Önceliği bu mudur? Bizler sağlık için evdeyiz ama mücadele içinde dışarıya çıkarız. Bunun bilinmesini istiyoruz “dedi.

HEYELANLI BÖLGEYE OKUL MU OLUR?
İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’i kendi görevini yapmaya ve hukuka saygılı olmaya davet eden Özdağ, “Burada açılmış bir dava var. Bu davayı bir bekleyin. Uzaktan eğitimde öğrenciler öğrenim görüyor. Burada bir dünya sorun var. Ücretli öğretmenlerin sorunu var. Her sorun çözüldü de buraya mı sıra geldi. Bunu anlayamıyoruz. Burası heyelanlı bir bölge. Dar kavşağı olan bir yere nasıl bir okul yapacaklar. Bahçesi olmayan bir okul mu olur?” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz