Salıpazarı’nda Fıkra Gibi Olay

0

Salıpazarı Belediyesi’nde bir personelin korona virüs testi pozitif çıktı, tüm belediye çalışanlarına test yapıldı. Numune cihazı arıza yapınca, ‘filyasyon ekipleri-vatandaşlar’ arasında ilginç telefon trafiği yaşandı

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde ilginç bir olay yaşandı. İddiaya göre; Salıpazarı Belediyesi’nde bir personelin korona virüs testi pozitif çıktı. Filyasyon ekiplerince belediye çalışanlarına test yapıldı. Alınan numuneler Çarşamba Devlet Hastanesi’ne gönderildi.

Personeller test sonucunu beklerken, 38 personelin test sonucu ‘negatif’ olarak bildirildi. 2 personelin sonucu ise tekrar istendi.

ÖNCE POZİTİF, SONRA NEGATİF
İki personel; test için Halk Sağlık Merkezi’ne tekrar gitti ancak yapılan test sonucu aradan 48 saat geçmesine rağmen iki personele de bildirilmedi. Bir personel hastanede tanıdığı bir sağlık çalışanından testinin ‘pozitif’ olduğunu öğrendi. Belediyede müdür olan şahıs, tekrar aranarak, sonucunun ‘negatif’ olduğu bildirildi.

CİHAZ ARIZA YAPTI
O sırada ise Çarşamba Devlet Hastanesi’ndeki ‘test cihazı’nın arıza yaptığı iddia edildi. Alınan numuneler karıştı, Salıpazarı’nda çok sayıda vatandaş aranarak, “testinin pozitif olduğu ve evden ayrılmamaları” gerektiği bildirildi. Bazı vatandaşlara ise ilaçlar gönderildi. İlçede telefonları çalan vatandaşlar olaya şaşırdı ve filyasyon ekiplerini bekledi. Halk Sağlık Merkezi’nden gelen yeni telefonla vatandaşlar bir kez daha şaşkınlık yaşadı. Vatandaşlara, “Test cihazı arıza yaptı, pozitif değilsiniz, rutin hayatınıza devam edebilirsiniz” dendi.

NE OLDU ANLAMADIK!
Salıpazarı’nda ilginç bir gelişme yaşanırken, vatandaşlar tedirgin oldu. Vatandaşlar, “Halk Sağlık Müdürlüğü’nden arandık, testimizin sonucunun pozitif olduğu söylendi. İlaçlar getirildi. Bazı yakınlarımızın ise test sonucu belli olmadı. Cihaz arıza yapmış, numuneler karışmış. Telefon trafiği yaşandı, kim hasta kim değil anlayamadık. Sonuç olarak bize negatif olduğumuz bildirildi. Yeniden test yapılacak mı, yapılmayacak mı, kimse bize birşey söylemedi” dediler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz