Salıpazarı’nda Camiler Cemaate Hazırlanıyor

0

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde bulunan camiler, koronavirüs salgını nedeniyle yaklaşık 3 ay ayrı kaldıkları cemaatle yeniden buluşmak için gün sayıyor.

Bilim Kurulu’nun önerileri doğrultusunda 29 Mayıs Cuma günü belirlenecek kurallar çerçevesinde öğle, ikindi ve cuma namazlarının camilerde cemaatle kılınabileceğine ilişkin karar alındığı kaydedildi.

Salıpazarı Belediyesi’nce de ilçede bulunan camilerde temizlik, dezenfeksiyon, bakım ve onarım işlemleri başlatıldı. Camilerin içi ve dışı kapsamlı şekilde dezenfekte edilerek 29 Mayıs’ta cemaatle kılınacak Cuma namazı için hazırlanıyor.

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında uzun zamandır çalışmalarımız devam ediyordu. Bununla ilgili İçişleri Bakanlığı’nın genelgesine istinaden Salıpazarı merkez başta olmak üzere cami temizliği, halıdan cami çevresine kadar yeşil alanların temizliği, dezenfeksiyon çalışmaları bahçe bakımlarını yapıyoruz. Kurallara uygun bir şekilde cemaati camilerle buluşturmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz