Salıpazarı’nda Böyle Esnaf Yok!

0

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma; KOSGEB’in 75 bin TL’lik faizsiz ve 3 yıl ertelemeli kredisi ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

KOSGEB’in koronavirüs salgını nedeniyle zarar gören imalat sektöründeki işletmelerle 2017 ve sonrasında kurulan teknoloji tabanlı start-up’lar için başlattığı destek programına başvurular başladı.

KOSGEB kredisinde şartları uygun mikro işletmeler 30 bin liraya kadar, küçük işletmeler ise 75 bin liraya kadar 3 yıl geri ödemesiz, tamamı faizsiz olacak şekilde bu destekten faydalanacaklar.

Salıpazarı Esnaf ve Sanatkar Odası Başkanı Adem Osma, “75 bin TL’lik faizsiz kredi için arayan arkadaşlar lütfen bu yazıyı okuyun. Maalesef Salıpazarı’nda bu krediyi alacak esnaf yok” dedi.

Başkan Osma, “Genel çerçevesi kapsamında gelir kaybına uğramış ancak istihdamını koruyanlara yönelik bir destek. Bu destek imalat sektörünü kapsıyor. Başvurular başladı, 21 Mayıs’a kadar devam edecek. KOSGEB’in bu destek kredisinin şartlarına baktığımızda Salıpazarı’nda bu kriterlere uyan hiçbir esnafımız bulunmamaktadır. Yani bu krediden Salıpazarı esnafımıza fayda yok” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz