Salıpazarı’nda Berber ve Kuaförlerde Korona Temizliği

0

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde koronavirüs salgını kapsamında tedbir amaçlı kapatıldıktan sonra ‘kontrollü sosyal hayat uygulamaları’ çerçevesinde 11 Mayıs pazartesi günü tekrardan hizmet vermeye başlayacak olan berber ve kuaförler salonlarında belediye ekipleri tarafından dezenfekte çalışması yapıldı.

SORUMLULUKLARIMIZI YERİNE GETİRİYORUZ
Salıpazarı’nda hizmet veren berber ve kuaför salonlarını ücretsiz olarak ilaçlayıp, dezenfekte ettiklerini söyleyen Belediye Başkanı Halil Akgül, “Koronavirüs salgınından halkımızı uzak tutmak ve küresel bir tehdit haline dönüşen bu virüsün en kısa sürede bertaraf edilmesi adına Cumhurbaşkanlığımızın talimatlarını ilk günden itibaren yerine getirdik. Normalleşme sürecinde de aynı şekilde üzerimize düşen sorumlulukları ivedilikle hayata geçireceğiz. İlçemizin her noktasında temizlik çalışmalarımızı aksatmadan sürdürürken, kontrollü sosyal hayat sürecinde faaliyetlerine tekrardan başlayacak her sektöre dezenfektan ve diğer konularda gerekli desteklerimizi ulaştıracağız” dedi.

HAYIRLI OLSUN
Başkan Akgül, şöyle konuştu; “Bu kapsamda, 11 Mayıs’ta işbaşı yapacak olan berberler ve kuaförlerimizin hijyenik, sağlıklı ve güzel ortamlarda hizmet vermeleri için ekiplerimizi seferber ettik. Değerli esnaflarımızın daha nitelikli ve güzel alanlarda halkımıza hizmet sunmaları, vatandaşlarımızın da gönül rahatlığıyla bu iş yerlerine gitmeleri için dezenfektan çalışmalarına hemen başladık. Temizlik İşler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerimiz, belirli bir program halinde ilçemizde hizmet veren bu tür işletmeleri baştan aşağıya dezenfekte edip, ilaçlıyorlar. Ayrıca iş yeri sahiplerine el dezenfektanı da hediye ediyoruz. Esnaflarımıza şimdiden hayırlı işler, bol ve bereketli kazançlar dilerim.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz