HHALK Gazetesi Ekonomi ve Bölgeler Sorumlusu Noyan Alper Cabbar ve Samsunbihaber.com Genel Yayın Yönetmeni Selahattin Çekiç, Saadet Partisi’nden Salıpazarı İlçesi Belediye Başkan Adayı olan iş adamı – mali müşavir Ali Turhan’la, 31 mart yerel seçimleri üzerine sohbet etti.

Salıpazarı halkına üretim, sanayi, istihdam ve sosyal yaşam vaad eden Saadet Partili Ali Turhan, ilçedeki göç kaybının önüne geçeceklerini söyledi. Türkiye’ye ve Samsun’a model olacak bir Salıpazarı hayal ettiklerini kaydeden Turhan, “26 projemiz hazır. 4 yılda tamamlayacağız” dedi.

BAKLAVA FABRİKASI

Baklava Fabrikası kuracaklarını ve burada 1.000 kişiyi istihdam edeceklerinin sözünü veren SP’li Ali Turhan, “Kazansak da kaybetsek de sözümüz söz. Samsun Gıda OSB için hazırladığımız fabrika projemizi Salıpazarı’na taşıyacağız. Hangi aday kazanırsa kazansın, Eylül ayında açılışını yapacağız” diye konuştu.

SANAYİ SİTESİ YAPACAĞIZ

Sanayi sitesi ve çıraklı eğitiminin olmazsa olmaz projeler arasında olduğunu ifade eden Ali Turhan, “Kapalı pazar alanı, hayvan kesim ve satış, cenaze hizmetleri ve sosyal hizmetler maalesef yok. Bunları belediyemiz bünyesinde yaparak, insanların gönüllerini ve dualarını almak istiyoruz. Taş ocağı kuracağız. Atıl okulları konak haline getireceğiz. Festivaller düzenleyeceğiz. Mesire alanları oluşturacağız. Tarihi, doğa ve kültürel mirasları gün yüzüne çıkarıp, turizme açacağız. Örneğin Gapru Kalesi’ne seyir terası yapacağız ve ulaşım teleferikle olacak” ifadelerini kullandı.

FINDIK ENTEGRE TESİSİ

Belediyenin bütçesine kesin gelirler oluşturacaklarını sözlerine ekleyen Saadet Partisi Salıpazarı Belediye Başkan Adayı Ali Turhan, “Fındık entegre tesisi. Bu en önemli projemiz. Aynı şekilde gurbette yaşayan Salıpazarılı hemşehrilerimizi ilçemize yatırım yapmaya davet edeceğiz. Salıpazarı anlatacağız, sanayiye destek vermelerini isteyeceğiz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz