Salıpazarı’na Nefes Aldıracak Köprü

0

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde geçtiğimiz yıl meydana gelen ve iki kişinin hayatını kaybettiği sel felaketinin ardından ilçede yeni köprü inşaa ediliyor. Başkan Halil Akgül, “Bir daha sel kabusu yaşamak istemiyoruz” dedi.

Geçtiğimiz yıl yaşanan ve 2 vatandaşın hayatını kaybettiği selden sonra yapımına başlanan Salıpazarı İçme ve Sulama Baraj İnşaatı’nın set duvar ve dere ıslah çalışmaları ile yıkılan köprülerin yeniden yapılması gibi çalışmaların bir kısmı tamamlanırken, bir kısmı çalışmalar ise devam ediyor.

YENİ KÖPRÜ İNŞAATI BAŞLADI
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül, “2012 ve 2019 yılllarında iki büyük sel felaketi yaşadık. Geçen yıl maalesef iki can caybımızın yanında çok büyük maddi hasarlar meydana geldi. Yerel yönetim olarak selin yaralarını elimizden geldiğince hızlı sarmaya çalıştık. Selde yıkılan iki köprümüzü yeniden inşaa ederek halkımızın hizmetine sunduk. Son olarak ise hem su taşkınlarını önlemek hem de şehir içi araç trafiğini rahatlatmak amacı ile Bereket Mahallesi’ni Yavaşbey Mahallesi’ne bağlayan köprünün yerine yenisinin inşaat çalışmaları sürüyor. Yeni köprü tamamlandığında eskisi yıkılacak ve araçlar Cumhuriyet Meydanı’na girmeden belediye binasının arkasından Yavaşbey ve Terme istikametine bu köprüden geçiş yapacak” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz