Salıpazarı’na Helikopter Pisti Yapılıyor

0

Samsun’un Vezirköprü İlçesi’nde geçtiğimiz günlerde meydana gelen olayda, 112 Acil Servis Helikopteri kalp krizi geçiren bir hastayı almak için ekili bir araziye iniş yapmak üzereyken, arazi sahibinin izin vermemesi üzerine bölgeden ayrılmıştı.

Hasta zor şartlarda kara ambulansı ile hastaneye yetiştirilmişti. Bu olay Türkiye’nin gündeminde geniş yer bulmuştu. Hakkında soruşturma açılan ve ifadesi alınan arazi sahibi de yaşanan bu olaydan dolayı özür dilemişti.

ÇOK AMAÇLI KULLANILACAK
Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’ün girişimleriyle ilçeye helikopter pisti yapılması için çalışmalara başlandı. Başkan Akgül, Bereket Mahallesi’nde pist inşaatına başlandığını açıklayarak, “Acil olaylarda bir dakikanın bile insan kurtarmada ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Bizim için önemli olan bir projeye başlamış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İnsan sağlığı her şeyden önemli” dedi. Yapılacak olan helikopter pisti çok amaçlı kullanılacak olup, özellikle arama kurtarma ve ambulans helikopterlerin hasta naklinde kullanılacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz