Salıpazarı Tarihi Bu Evde Kokacak

0

Salıpazarı Belediyesi tarafından ilçeye tarihi ahşap ‘Kültür Evi’ yapılıyor. Başkan Akgül, “Geçmişten günümüze tarihimizi yaşatacağız” dedi.

Yapımı devam eden Kültür Evi’nde Kaymakam Eray Güngör’le incelemelerde bulunan Başkan Halil Akgül, “Ahşap Kültür Evi Projesi ile geçmişten günümüze tarihimizi yaşatacağız. Tarihimize değer veriyoruz” diye konuştu.

TURİZME KATKI
Akgül, “Salıpazarı ilçemiz doğal güzelliklerinin yanı sıra ahşap evleri ve ahşap camileri ile de tarih kokuyor. İlçemizin tarihi dokusunu geleceğe taşımak için başlattığımız bu proje tamamlandığında vatandaşlarımız günü birlik gezmek ve stres atmak için uzaklara gitmeyecek” dedi.

PROJEDE NE VAR?
Bereket Mahallesi Şehit İbrahim Yaman Parkı’nın içerisinde inşa edilecek olan Kültür Evi 10×9 metre üzerinden iki katlı ve 180 metrekare genişliğinde olacak. 100 bin liraya mal olacak olan Kültür Evi’nde el değirmeni, kilim dokuma tezgahları, çıkrık, keten dokuma tezgahları, bileki taşı, yöresel kıyafetler, kağnı arabası ve ilçeye özgü tarihi eşyaların ve kıyafetlerin sergilendiği bölüm yer alacak. Kültür Evi’nin Şubat ayı sonunda tamamlanması planlanıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz