Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül’den 23 Nisan Mesajı

0

Salıpazarı Belediye Başkanı Halil Akgül , 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Başkan Akgül, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından; ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz’ denilerek TBMM’nin açılışı vesilesi ile tüm dünya çocuklarına hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramının 100’üncü Yılını kutlamanın onuru ve gururunu yaşıyoruz.

Dünyamızın bugün içinde bulunduğu ve topyekün mücadele ettiği bu zorlu süreçte 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını meydanlarda coşkuyla kutlayamayacak olmamızın hüznü içimizi burksa da gönlümüze düşürdüğü coşku ve heyecan hiç bir zaman hiç bir şartta eksilmediği gibi yine eksilmeyecektir. Bu yıl bayramlarını sağlıklı bir gelecek için evlerinde kalarak geçirmek zorunda olan çocuklarımız aileleri ile birlikte 23 Nisan coşkusunu en üst seviyede yaşayacaklar ve bu bayramı kendilerine hediye eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü yâd edeceklerdir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyor, Milli mücadele kahramanlarımızı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı, özlem ve rahmetle anıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz