Salgın Riski Son Bulana Kadar Mücadele

0

Canik Belediyesi, pandemiyle mücadele kapsamında kontrollü sosyal hayata geçilmesiyle birlikte İçişleri Bakanlığı’nın gönderdiği genelge kapsamında ilçe genelinde denetimlerini sürdürüyor.

Canik Kaymakamı Mahmut Halal, Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, İlçe Emniyet Müdürü Bünyamin Temur, İlçe Sağlık Müdürü Belgin Al ve belediye birim amirleriyle birlikte Gülsan Sanayi bölgesinde esnafları ve alışveriş merkezlerini tek tek dolaşarak, salgın hastalığın yayılmasını önlemek için uyulması gereken kuralları hatırlattı.

Tüm esnafa salgın riskinin devam ettiği, bu nedenle maske kullanmaları gerektiği, fiziksel mesafeye, temizlik ve hijyen kurallarına uymalarının önemi hatırlatıldı.

Başkanı İbrahim Sandıkçı, “İnsanlarımızın sağlığı, ülkemizin geleceği için hep birlikte kurallara uymak zorundayız. Unutmayalım ki; salgın hala geçmiş değil. Salgın riski son bulana kadar ilgili bakanlıklarımızın uyarılarına harfiyen uymak zorundayız. Maskesiz sokağa çıkmayalım. Sosyal mesafe kuralını uygulayalım ve temizlik, hijyen konusuna dikkat edelim” diye konuştu.

Sandıkçı, “Yaptığımız denetimler neticesinde genel anlamda Canikliler kurallara uyuyor. Teşekkür ediyorum. Halk pazarlarımızda, marketlerimizde, fırınlarımızda ekiplerimiz denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Sokaklarımızı ve caddelerimizi antibakteriyel sabunlu su ile yıkamaya devam ediyoruz. Kamu kurumlarımız, Cami ve mescitlerimiz, berber ve kuaför salonlarımız, halk pazarlarımızda dezenfekte çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Salgınla mücadele konusunda artık vatandaşlarımızda bir bilinç oluştu” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz