Salgın İzlenme Rekorları Kııyor

0
Video archives concept.

Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere tüm kurumlar, coronavirüse (COVİD-19) karşı ülke genelinde etkin mücadele yürütmek amacıyla vatandaşlara ‘evde kal’ çağrısı yapıyor. Bu çağrının ardından evde daha fazla zaman geçirmeye başlayan vatandaşlar; dizi, televizyon ve belgesel gibi çeşitli içerikler sunan yerli dijital yayın platformlarını daha fazla tercih etmeye başladı.

YÜZDE 60 ARTTI
Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, Turkcell’in internet tabanlı dijital televizyon platformu TV+’ın mobil ziyaretçi sayısında 14-22 Mart’ta yüzde 60 artış yaşandığını kaydetti. Tansuğ, “Özellikle haber kanalları en çok izlenen kanallar oldu. Haber kanallarının yanı sıra dizilerin yeni bölümlerini veren kanallar da oldukça fazla izlendi” dedi. Tansuğ, ‘Salgın’ adlı filmin 14-17’ta platformlarında en çok izlenen yapım olduğunu aktardı. Ataç Tansuğ, Milli Eğitim Bakanlığı dijital eğitim platformu EBA’nın da TV+’ta yer alacağını sözlerine ekledi.

BluTV’nin İçerik Direktörü Deniz Şaşmaz Oflaz da, “BluTV olarak 12 Mart’tan itibaren günlük yeni üye sayımızın yüzde 100, izlenme sürelerimizin ise önceki haftalara göre yüzde 40 arttığını söyleyebiliriz” dedi.

SALGIN ZİRVEDE
Contagion, Türkçe adı ile ‘Salgın’ filmi, 2011 yapımı olmasına rağmen günümüzde benzer bir salgınla mücadele edilmesi nedeniyle dikkatleri üstüne yeniden çekti.

SALGIN FİLMİ KONUSU
Beth Emhoff, bir iş gezisinden döndüğünden iki gün sonra, ölür. Doktorlar kocasına bunun nedeni hakkında bir fikirleri olmadığını söylerler. Çok geçmeden, başkaları da aynı belirtileri göstermeye başlar. Yoğun öksürük ve ateş, ardından gelen nöbet, beyin kanaması ve ölüm. Bir günde gerçekleşen sayısız insan etkileşimiyle güçlenen salgın tüm ülkelere yayılır. Küresel bir salgın patlak verir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz