Sakarlı Merasında Mesire & OSB Polemiği

0

Terme Sakarlı merasındaki Hıdırellez Şenlikleri’nin yapıldığı alanın OSB’ye dönüştürüleceği yönünde ortaya çıkan iddialara cevap veren Başkan Ali Kılıç, “Şenlik alanını değil, arka tarafındaki alanı istedik” dedi.

Samsun’un Terme İlçesi Sakarlı mevkisinde bulunan ve Geleneksel Hıdırellez Şenlikleri’nin yapıldığı 20 dönümlük alanın ‘Organize Sanayi Bölgesi’ olacağı yönünde çıkan iddialara Terme Belediye Başkanı Av. Ali Kılıç, HHALK Gazetesi Haber Editörü Noyan Alper Cabbar’a açıklamalarda bulunarak yanıt verdi.

Sakarlı şenlik alanının değil, arkasında bulunan arazinin OSB yapılması için Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye rapor sunduklarını belirten Başkan Ali Kılıç, şenlik alanının ise aynı özelliğinin korunacağını, daha modern mesire alanına dönüştürüleceğini kaydetti.

AYNI GÜN İKİ PAYLAŞIM KAFALARI KARIŞTIRDI
5 Şubat’ta Samsun’a gelen Tarım Bakanı Pakdemirli, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda ‘Terme Sakarlı Mesire Yeri ve 2 Bal Ormanı’ müjdesi vermişti. Belediye Başkanı Ali Kılıç da aynı gün sosyal medya hesabından Bakan Pakdemirli’ye verdiği dosyada, Sakarlı OSB için talepte bulunduklarını açıklamıştı.

Aynı gün yapılan paylaşımlar kentte kafaları karıştırırken, 20 dönümlük şenlik alanının Sakarlı OSB yapılacağı yönünde iddialar konuşulmaya başlandı.

OSB ALANI ARKA TARAF
Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç yaptığı açıklamada, “Sakarlı mera alanında belediyemiz tarafından yapılan Hıdrellez Şenlikleri’nin yapıldığı 20 dönümlük alan Tarım ve Orman Bakanlığı’na yapılan başvuru ile belediyemize tahsis edilmiştir. Bunun dışında arka tarafta kalan arazinin OSB alanına çevrilmesi için Bakanlığa yaptığımız başvuru süreci devam etmektedir. OSB alanı için Sakarlı merasına alternatif yer çalışmalarımız da mevcuttur. Ayrıca Bal Ormanı olarak gösterilen bölge Sakarlı Mera Alanı’nda bulunmamaktır” dedi.

Başkan Kılıç, “Terme’ye OSB kazandırmak için Sakarlı meramızdaki bin 200 dönümlük arazi için Tarım Bakanlığı ile görüşmelerimiz devam ediyor. Terme ve Ünye’nin birlikte kullanabileceği bu bölge 2 havaalanına yakınlığı ve 2 limana olan yakınlığı ile güçlü bir lojistik alana sahip tam bir sanayi üssü olabilir” diye konuştu.

5 ŞUBAT’TA YAPILAN O PAYLAŞIMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz