Sağlıkçılarla Gündem Turizm

0

Samsun İl Müdürlüğü’nü ziyaret eden Bağımsız Samsun Milletvekili Erhan Usta, Müdür Yrd. Doç. Dr. Muhammet Ali Oruç’tan Samsun’un sağlık turizmi konusundaki potansiyelini harekete geçirmek için neler yapılması gerektiği konusunda kendisinden bilgi aldı.

Erhan Usta, sağlık turizmi konusunda Samsun’un İstanbul ve Antalya’dan sonra gelebilecek hatta onlarla rekabet edecek potansiyele sahip şehir olduğunu, bu potansiyelin harekete geçirilmesi için eksiklikleri giderek projelerin hayata geçirilmesi ve tanıtıma da önem verilmesinin gerektiği söyledi.

FBM Tıp Merkezi’ni ziyaret eden Erhan Usta, Doç. Dr. Haydar Akbaş’a; Samsun’un sağlık turizmine katkıları için teşekkür etti. Hastalarının yarısının yabancı ülkelerden, yüzde 40’lık kısmının çevre illerden geldiğini söyleyen Akbaş, Samsun’un havayolu başta olmak üzere ulaşım konusunda da avantajlarının olması önemini vurguladı.

ÇALIŞTAY TEKLİFİ
Erhan Usta, sağlık ve turizm konularında kamu, özel, bütün paydaşlarının bir araya gelmesinin çok büyük katkıları olacağına inandığını söyledi. Usta, mutlaka geniş katılımlı bir çalıştay yapılması gerektiğini ve Samsun’un sağlık turizmindeki benimsemesi gereken yol haritasının ortaya konulması gerektiğini sözlerine ekledi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz