Sağlıkçılar Arasında Ayrım Kabul Edilemez

0

Türkiye korona virüsle amansız bir mücadele verirken, sağlık çalışanları arasındaki ayrım siyasetin gündemindeki yerini koruyor. İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, sağlıkçılar arasında ekonomik anlamda yapılan ayrımın asla kabul edilemez olduğunu vurguladı.

DEVLET SAĞLIKÇININ YANINDA OLMALIDIR
Milletvekili Usta, “Örneğin; asistan hekimler ve bazı sağlık personelleri covid servislerinde nöbet tutmalarına rağmen, branşları olmadığı gerekçesiyle tavandan yatacağı söylenen ek ücreti alamamaktadır. HBYS personelinin kadro sorunu var. Atanamayan sağlıkçılar var. Koruyucu ekipman sıkıntısı var. İntörn hekimlerin 600-700 TL maaşla çalışarak yaşadığı mağduriyet var. Bu şekilde verimli çalışmaları mümkün değil. Devlet bu zor zamanda sağlık çalışanlarının yanında olmalıdır” dedi.

ADALETSİZLİK VAR
İYİ Partili Usta, açıklamasında şunları kaydetti; “Pandemi sürecinde büyük fedakarlıklar gösteren sağlık çalışanları, bu zorlukların yanında şiddete maruz kalmaktan da kurtulamıyor. Şiddet Yasası çıktı ama uygulamaya geçilemedi, zanlılar hala dışarda. Bu sebeple, şiddet yüzünden emekliye ayrılıyorlar ya da istifa ediyorlar. Tüm bunların yanında sağlık çalışanları arasında da adaletsizlikler yaşanıyor.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz