Sağlıkçılar Arasında Ayrı Gayrı Olmaz

0

Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı İlyas Biçer, sağlık çalışanlarının sunduğu hizmetin ülkenin bugünü ve geleceği için çok önemli olduğunun coronavirüsle mücadele sürecinde bir kez daha anlaşıldığı günlerin yaşandığıın belirterek, “Müjde olarak verilen 32 bin istihdam ve 3 ay tavandan döner sermaye alınması uygulaması olumlu bir adımdır ancak kesinlikle yeterli değildir” dedi.

EN AZ İKİ KATI OLMALI
Biçer, “32 bin kadronun 18 bini sözleşmeli sağlık personeli ve 14 bini sürekli işçi olarak görev yapacak personellerden oluşmaktadır. İlerleyen aylarda yaşanan salgın nedeniyle uzmanlarca sağlık personeli ihtiyacının artacağı öngörüldüğünden, bu rakamın en az 2 katı bir sağlık personeli alımı gerçekleştirilmelidir” diye konuştu.

PARA İÇİN YAPMIYORUZ
Sağlık Sen Başkanı İlyas Biçer, şöyle konuştu; “Sağlık çalışanlarımıza müjde olarak sunulan 3 ay tavandan döner alma uygulaması, olumlu olsa da bizce yeterli içerikte ve doğru bir düzenleme olmamıştır. Zaten sağlık çalışanlarımıza yıllardır yaşadıkları maddi kayıplardan dolayı verilmesi gereken bir hakkın, böyle özel bir dönemde sanki moral unsuruymuş gibi sunulması bizi incitmiştir. Bu yaklaşım sanki sağlık çalışanlarının bu işi para odaklı yaptığı gibi bir yanlış algının oluşmasına yol açmıştır. Bizim sunduğumuz sağlık hizmetinin herhangi bir maddi karşılığı olamaz. Kalıcı bir düzenleme yapılmalı, 3600 ek gösterge konusu ivedilikle halledilmelidir.”

İlyas Biçer; “Düzenlemede genel idari hizmeti sınıfı, aile sağlığı, teknik ve yardımcı hizmetler grubundaki çalışanlarımız, hastanelerdeki temizlik, veri, güvenlik ve klinik destek personelleri yok sayılmıştır. Riski ortak paylaşan, hizmeti ortak sunan tüm grupları etkiler hale getirilmelidir” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz