Sağlık İşçilerini Sevindiren Haber

0

Ülkem İş Konfederasyonu’na bağlı Öz Sağlık Sen Samsun İl Başkanı Köksal Sarı, Toplu İş Sözleşmesi’nde “taraf sendika üyesi” olmayan işçilerin TİS’ten yararlanmalarının önündeki engelin ortadan kalktığını söyledi.

Sarı, “Anayasa Mahkemesi, Sendikalar ve Toplu İş Sözleşmesi Kanunu’nun, TİS’e taraf sendika üyesi olmayan işçilerin, sözleşmeden doğan geçmişe dönük haklardan yararlanmalarını engelleyen hükmünü iptal etti. Tüm İşçi arkadaşlarımıza hayırlı olsun” dedi.

“İşçi artık algılara boyun eğmeyecek” diyen Öz Sağlık Sen Samsun Başkanı Sarı, şöyle konuştu; “Kurumlarına verecekleri dayanışma aidati dilekçesi ile yapılacak TİS’in getireceği tüm mali ve sosyal hakları alacaklardır. Artık kurumlarda, işyerlerinde ‘yetkili sendikayız bize üye olmazsanız hiç bir hak alamazsınız’ devri bitti. Biz Öz Sağlık Sen olarak şahsım ve Genel Başkanımız olmak üzere işçinin yararına olacak her işin altına imza atarız bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sırada ki bir diğer konu ise, zorunlu emeklilik ve her işçi yetkili sendikaya değil bağlı bulunduğu sendikaya tıpkı memurlar da olduğu gibi aidatını oraya ödemesi yönünde çalışmalarımız var. İnşallah devletimiz bugün olduğu gibi bu konularda da olumlu sonuç vererek, işçinin yüzünü güldürecektir. Mahkeme kararı ile kamuda işçiler, TİS’ten doğan haklarını geçmişe dönük olarak alabilecekler.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz