Sağlık Emekçilerine İkramiye Teklifi

0
BU ZOR ZAMANDA GÖREV YAPMAKTAN ONUR DUYUYORUZ. HER ZAMAN MİLLETİMİZİN YANINDAYIZ (İHA/SAMSUN-İHA) Samsun'da çeşitli hastanelerden sağlık çalışanları bir araya gelerek, "Biz senin için burada kalıyoruz. Sen de bizim için lütfen evde kal" notunu paylaştı. Vatandaşlardan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi.

CHP Ankara Milletvekili Dr. Murat Emir, coronavirüsü salgını nedeniyle zor şartlar altında çalışan sağlık emekçilerinin, mali ve sosyal haklarını iyileştirilmesi amacıyla TBMM’ye kanun teklifi verdi.

Teklifle, salgınla mücadele kapsamındaki tedbirler kalkana kadar, Sağlık Bakanlığı’na bağlı tüm sağlık tesislerinde, döner sermaye sabit ek ödemelerinin aylık yüzde 50 zamlı yapılması ve sağlık çalışanlarına 2 ayda bir kez, birer maaş ikramiye ödenmesi istendi. 2020 yılı için yıllık izin sürelerine 10 gün eklenmesini de önerildi.

CHP’li Miiletvekili Dr. Emir, teklifinin gerekçesinde, “Eğitim sistemine ara verildiği, alışveriş merkezlerinin kapatıldığı ve tüm etkinliklerin iptal edilip, evden çalışma düzenine dönüldüğü bir ortamda, sağlık emekçileri, aralıksız çalışmaya devam etmektedir” dedi.

EVİNDE KAL SAĞLIKLA KAL HAYATTA KAL (İHA/SAMSUN-İHA)
Samsun’da çeşitli hastanelerden sağlık çalışanları bir araya gelerek, “Biz senin için burada kalıyoruz. Sen de bizim için lütfen evde kal” notunu paylaştı. Vatandaşlardan zorunlu olmadıkça dışarı çıkmamalarını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz