Sağlık Çalışanlarının Sorunları Dağ Gibi

0

Türk Sağlık Sen Samsun Şube Başkanı Erdoğan Çakmak, 14 Mart Tıp Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı. Çakmak, sağlık çalışanlarının sorunlarının çözülmesi gerektiğine dikkat çekti.

Başkan Çakmak, “Böylesine bir hizmetin fedakarları olan sağlık çalışanları bir 14 Mart’a daha ne yazık ki yaşadıkları mağduriyetler nedeniyle sorunlu, sıkıntılı girmektedirler” dedi.

LİYAKATLİ YÖNETİCİLER GÖREVE GELMELİ
Başkan Erdoğan Çakmak, şöyle konuştu; “Temel taleplerin karşılanmadığı, döner sermayelerde birilerinin müjde diye yaygara koparırken, çalışanın hiçbir derdine çare olmayan bir yönetmelik değişikliğini görmekteyiz. Yıpranma payı düzenlemesi çalışanın beklentisinin çok uzağında kaldı. Ücretlerde yaşanan kayıpların telafisi için adım atılmıyor. Şiddet ve mobbinge karşı acil ve ağır önlemlerin alınması gerekirken tedbirler alınmıyor. Sözleşmeliler eşlerinden, ailelerinden ayrı kalıyorlar. Ehliyeti ve liyakati es geçen iradeciler nedeniyle kurumlarda huzursuzluklar yaşanıyor. Bu sorunların giderilmesi, çalışanların temel beklentilerinin karşılanması şarttır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz