Sağlam: Yabancı Yerine Yerli İsterim

0

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, gazeteci Selçuk Kaya ve Ergin Caner Cabbar’ın hazırlayıp sunduğu Futbol 55 programına konuk oldu.

Kanal 362 Facebook sayfasından ve Tv Kaya Youtube kanalından canlı olarak yayınlanan Futbol 55 programına video konferans sistemiyle bağlanan deneyimli teknik adam Sağlam, Kovid-19 salgını nedeniyle ertelenen liglerin geleceği ve Samsunspor hakkında önemli açıklamalarda bulundu, gazeteci Cabbar ve Kaya’dan gelen olan soruları yanıtladı.

“7-8 TRANSFER YAPACAĞIZ”
Transfer çalışmaları hakkında konuşan teknik direktör Sağlam, “Yüzde yüz anlaşma sağlanmadan bizden hangi oyuncuyla görüştüğümüzü, transfer etmek istediğimizi kimse öğrenemeyecek. Bunu Samsunspor’un menfaatleri için yapıyoruz. Gelecek sezon için 7-8 tane transfer yapmayı düşünüyoruz. Yabancı oyuncu transferi de yapacağız ama listemizde yerli oyuncularda var. İstediğimiz kalitede yerli oyuncu bulursak, yabancı oyuncuya gerek kalmaz. Biz ne kadar az yabancı oyuncuyla oynarsak, ben o kadar mutlu olurum.” dedi.

“FAZLA OYUNCU GİTMEYECEK”
“Takımdan gönderilecek oyuncu olacak mı?” sorusuna Sağlam şu sözlerle yanıt verdi: “Çok güzel bir oyuncu grubumuz var. İmkanımız olsa bir tanesini bile göndermem. Kadromuz gelecek sezonda kullanabileceğimiz isimlerden oluşuyor. Şu anda sakatlıkları bulunan Okan Dernek ve Bünyamin Cesur Karataş dışında takımda 19 tane oyuncu var. Sayısal anlamda yetersiz. Sezon sonunda aramızdan fazla bir oyuncu ayrılmayacak.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz