Sağlam: En Az Hasarla Geçtik

0

TFF 1. Lig’in 2. haftasından itibaren an az 6-7 oyuncudan Covid-19 ve sakatlıklar nedeniyle faydalanamadığının altını çizen Samsunspor Teknik Patronu Sağlam, takımına ve kadrosuna güvendiğini belirterek, kötü süreci en az hasarla geçtiklerini ifade etti.

Yılport Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam durum değerlendirmesi bulundu. Yaşanan talihsizlikler nedeniyle her hafta sıfırdan takım yapmak zorunda kaldıklarını vurgulayan Ertuğrul Sağlam, “Ankara Keçiörengücü maçında 6 oyuncumuzdan faydalanamadık. Bu senaryonun ligin 2. haftasından beri devam etmesi bizi çok olumsuz etkiledi. Her hafta yeni bir kadro yapmak, her hafta 6-7 oyuncuyu değiştirip, maçı oynamak çok kolay bir iş değil. Maalesef bu süreci bir şekilde geçirdik. Sıkıntılar ve çok büyük problemlerle geçirdik. 7 maç sonunda geldiğimiz nokta ve aldığımız puan bence çok önemli.” dedi.

“HER HAFTA SIFIRDAN TAKIM YAPIYORUZ”
Sağlam açıklamasına şöyle devam etti: “Dışarıdaki insanlar içeride neler yaşadığımızı bilmiyorlar. Bazen haksız eleştiri yapıyorlar. Bir hafta oynuyorsunuz, haftaya tekrar takımı bozuyorsunuz, sıfırdan bir takım yapıyorsunuz. O hafta bitiyor, yeniden başlıyorsunuz, sıfırdan yeni bir takım yapıyorsunuz. Buna rağmen oyuncuların performansından ve mücadelesinden memnunum. Daha güzel olacağına inanıyorum. Ben takımımı biliyorum, kadromu biliyorum. O yüzden çok da endişe duymuyorum.”

KORONA’LI OYUNCUYA EN AZ BİR AY GEREKİYOR
Ertuğrul Sağlam, “Bu kadar sıkıntı ve problem içerisinde sorunlar yaşadık. Bazen oyunu tutturamadık, bazen iyi mücadele vermedik. Korona virüse yakalanan bir oyuncunun eski performansına ulaşma süresi en az 1 ay. Allah’a şükürler olsun, bu süreci en az hasarla atlattığımızı düşünüyorum. Yolumuza devam edeceğiz. Daha fazla çalışacağız. Arkadaşlarımız da yavaş yavaş aramıza katılıyor. Sakatlarımız da aramıza katılınca çok daha iyi bir takım olacağız.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz