Sağlam: Emaneti İade Edeceğiz

0

20 Ocak 1989’da yaşanan elim kazada hayatını kaybeden Nuri Asan’ın mezarı başında konuşma yapan Ertuğrul Sağlam, “Onlar Samsunspor için hayatlarını kaybederken takım Süper Lig’deydi. Biz hep birlikte kenetlenerek onlardan aldığımız emaneti yerine iade etmemiz lazım” dedi.

Samsunspor, 32 yıl önce 20 Ocak 1989’da yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden futbol adamlarını mezarları başında andı. Türk futbolunun en acı günlerinden birisi’ olarak tarihe geçen, 20 Ocak 1989 tarihinde yaşanan kazada Samsunspor Teknik Direktörü Nuri Asan, futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve otobüs şoförü Asım Özkan hayatını kaybetmişti. Samsunspor Kulübü tarafından bugün düzenlenen tören ile Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır, Zoran Tomiç ve otobüs şoförü Asım Özkan anıldı.

“SAMSUNSPOR İÇİN HAYATLARINI VERDİLER”
Teknik Direktör Nuri Asan’ın Asri Mezarlığı’ndaki kabri başına çelenk koyuldu ve dua edildi. Hayatlarını kaybeden insanlar için Samsunspor’u en iyi şekilde temsil etmeleri gerektiğini vurgulayan Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, “Bu insanlar Samsunspor için hayatlarını verdiler. Biz de Samsunsporlu olarak taraftarımızla tüm camiamızla birlikte Samsunspor’u en iyi şekilde temsil etmek zorundayız. Onlar Samsunspor için hayatlarını kaybederken takım Süper Lig’deydi. Biz hep birlikte kenetlenerek onlardan aldığımız emaneti yerine iade etmemiz lazım. Hep beraber bir araya gelerek onların futbol adına oluşturduğu değerleri göz önüne alarak o ruhu tekrar iliklerimize kadar hissederek öncelikle Samsunspor’u Süper Lig’e taşıyacağız” dedi.

Törende konuşan Samsunspor Başkan Vekili Savaş Boyar ise, “32 yıl önce ciğerimize köz gibi düşen bizi derinden yakan bir acının ölüm yıl dönümü için buradayız. 20 Ocak 1989 bizler için çok anlam ifade eden bir gün. O gün Samsunumuz 5 evladını toprağa verdi” diye konuştu.

KAZA YERİNDE ANMA TÖRENİ
Samsunspor’un kazayı geçirdiği Havza ilçesinde de anma programı gerçekleştirildi. Havzalı Şirinler Grubu Başkanı Emre Aysan, salgın nedeniyle kısıtlı sayıda kişinin katıldığı programda yaptığı konuşmada, 32 yıl önceki kazada hayatlarını kaybedenlerin Samsun ve Türk sporunu büyük yasa boğduğunu vurgulayarak, “Şirinler Grubu olarak bu acı günümüzü unutmayacağımızı belirtir, hayatını kaybeden hocamız ve futbolcularımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına bir kez daha başsağlığı dileriz.” diye konuştu. Aysan, kaza yerine de anıt yapılmasını istedi. konuşmaların ardından dua edilerek kaza yerine karanfil bırakıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz