Şafak Vakti Atatürk Heykeli Operasyonu

0

Samsun 19 Mayıs Polis Meslek Okulunu’nun yaptığı hurda ihalesi kapsamında satıldığı iddia edilen Atatürk heykeli, Tekkeköy’de hurdacıda görüntülendi. Fotoğraflar, sosyal medyada dolaşmaya başladı. ADD Şubesi sabah erken saatlerde heykeli almaya gitti, polis ekipleri heykelin satılık olmadığını belirterek, depoya kaldırdı.

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Samsun Şube Başkanı Dr. Işık Özkefeli, 5 bin liraya satılan heykel için 4 bin 500 liraya pazarlık yaptığını belirterek, sabah erken saatlerde heykeli almaya gitti. Heykel, hurdacı deposunun bahçesinden polisler tarafından kaldırıldı.

ÖZKEFELİ: AKŞAM PAZARLIK YAPTIK
ADD Başkanı Özkefeli, akşam işyerini aradığını söyleyerek, “Akşam bizden 5 bin lira istediler. Pazarlık yaptık 4 bin 500 liraya anlaştık. Parayı getirdim. Heykeli almak istiyorum” diye konuştu. Bu sırada İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi Ömer Süslü de devreye girerek, heykele 20 bin lira vereceğini söyledi.

SATILIK DEĞİL TADİLAT YAPILACAK
Heykeli kapalı bir depoya kaldıran görevli polis memuru da hurdacıya 2 bin 700 parça malzeme ve 16 araç satıldığını ancak Atatürk heykelinin listede bulunmadığını ileri sürdü. Polis, heykelin demir aksamında kırılmalar olduğunu ve onarıldıktan sonra boyanıp tekrar yerine konulacağını söylerken, iş yeri sahibi olduğunu söyleyen bir kişi de heykelin satılık olmadığını ve hiç kimse ile pazarlık yapmadığını belirterek, “Heykel satılık değil. Kimle pazarlık yaptınız bilmiyorum. Tamir olacak kısımları yapıldıktan sonra teslim edeceğiz” dedi.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA
Samsun İl Emniyet Müdürlüğü tarafından, ‘Atatürk heykeli’ iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Yapılan açıklamada, “Atakum ilçesi Atatepe Mahallesi Çobanlı mevkiinde bulunan Emniyet Müdürlüğümüze ait spor salonunda tadilat, tamirat ve çevre düzenlenmesi yapıldığı sırada, spor salonunun önünde bulunan Atatürk heykelinin bakalit gövdesinde çatlaklar meydana geldiği ve demir ayaklarının paslanarak kırılmış olduğu görüldüğünden ve yerinde tamiri mümkün olmadığından Tekkeköy sanayi sitesinde bulunan demirciye tamir ve tadilat için gönderilmiştir. Tadilat işlemi bittiğinde Atatürk heykeli eski yerine konulacaktır. Basına yansıyan haberler gerçeği yansıtmamaktadır” denildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz