Saadet Destek Paketini Eleştirdi

0

Saadet Partisi İl Başkanı Armutçu, vergi, prim, taksit ertelemeleri ve kredi kullanımını ‘destek paketi’ olarak açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve hükümeti eleştirdi.

Saadet Partisi Samsun İl Başkanı Temel Armutçu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ramazan Bayramı’nda gönderdiği mektubun bir bölümünde, “Yaklaşık 10 milyon vatandaşımıza 12 milyar lirayı bulan karşılıksız kaynak aktardık. Vergi, prim, taksit ertelemeleri ve finans kolaylıkları gibi desteklerle, salgın sürecinde milletimizin emrine sunduğumuz kaynak miktarı 240 milyar lirayı buldu” ifadelerinin yer aldığını hatırlattı.

Başkan Armutçu, “Kamu bankalarının dahil olduğu Varlık Fonu’nun Başkan Yardımcısı olan Hazine ve Maliye Bakanı, ‘Millete Destek’ adı altında düşük faizli konut, taşıt, tatil ve sosyal hayat kredisi verilmeye başlanacağının duyurusunu yaptı. Krediler salgınla mücadele destek paketinin içerisine dahil etti. Bu destekleri bu şekilde açıklayan başka bir ülke var mı bilmiyorum” dedi.

ENFLASYON EN ACIMASIZ VERGİDİR
TÜİK açıkladığı enflasyon rakamlarını sert dille eleştiren SP’li Başkan Armutçu, şöyle konuştu; ” Yılın ilk dört ayında borçlarımızı ve faizleri ödemek için alınan 178 milyar 40 milyon lira borç miktarını hiç unutmadık. Enflasyon, gaddar ve acımasız olan bir vergi türüdür ve en savunmasız olanı etkiler. Asgari ücretliyi, düşük ücretlileri, borçlu esnafı, işçiyi, memuru ve çiftçiyi ezer. İnsanların çalışarak kazandığı ücretlerin, maaşların değerini düşürür ve zor bela yapılmış olan birikimleri yok eder.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz