Rüşvetçi Daire Başkanı Rutin Görevini De Yapmamış

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K., bir müteahhitten 30 bin lira rüşvet aldıktan sonra 22 Aralık 2020 tarihinde polisin yaptığı operasyonla gözaltına alınmış ve tutuklanmıştı.

Cezaevinde tutuklu bulunan daire başkanının kasasından çıkanlar halen hafızalarda yer alırken, B.K.’nın belediyedeki rutin işini de yapmadığı ortaya çıktı.

112 BİN 500 LİRA CEZA KASADAN ÖDENDİ
Mali Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın yasal süre içinde vermesi gereken beyannameyi vermediği, bu nedenle Samsun Vergi Dairesi Başkanlığı tarafından kesilen 112 bin 500 liralık ceza ile karşılaştığı ortaya çıktı. Cezanın, belediyenin kasasından ‘görev zararı’ adı altında ödendiği de belirlendi. Tespiti, Büyükşehir Belediyesi’nin 2020 faaliyetlerini inceleyen Denetim Komisyonu yaptı.

Komisyon hazırladığı raporda ödenen 112 bin 500 liranın sorumlulardan tahsil edilmesi gerektiğini belirterek şunları kaydetti; “Dökümü yapılan vergi ziyanı cezalarının belediye bütçesinden görev zararları başlığı altında ödendiği tespit edilmiştir. Görevlerini ihmal ederek Samsun Büyükşehir Belediyesi’ni zarara uğratan sorumlulardan tahsil edilmesi gerekmektedir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz