Ana Sayfa Samsunspor Recep Sermet Boyar: O Dönemin Kahramanı Oyuncular!

Recep Sermet Boyar: O Dönemin Kahramanı Oyuncular!

Kasım ayının başlarında hem yönetimsel, hem de teknik anlamda oldukça kritik bir zamandan geçen Yılport Samsunspor’da geçici olarak takımın başında getirilen Recep Sermet Boyar, biri kupa olmak üzere 4 maçtan çıkardığı 4 galibiyetin kahramanı “oyuncular” dedi.

Aldığı galibiyetlerin yanı sıra, güler yüzlü oluşu ve beyefendiliğiyle gönüllerde taht kuran Recep hoca, 4 maçta alınan 4 galibiyetin perde arkasını sorduğumuzda, yine mütevaziliğini korudu, aslan payını futbolculara verdi.

Halk Gazetesi: İrfan Buz’un istifasının ardından 4 maçta takımın başında yer aldınız, 4 galibiyet çıkardınız. Şampiyonluk yolunda kritik virajı kayıpsız atlattınız. O dönemde neler yaşadınız?
Recep Sermet Boyar: Zor bir süreçti, sayın Buz’un istifasından ardından Yücel Hoca’mızın liderliğiyle iyi bir ekip oluşturarak ekipte yer alan hocalarım Hüseyin Çayır, Adnan Güngör, Emre Bayraktar, kaleci antrenörümüz Adnan Öztekin hocam ile Gümüşhane’de oynadığımız kupa maçıyla göreve başladık. Şans bulamayan, ciddi sakatlıktan dönmüş oyuncularla kazanıp atladığımız o gün ki tur, sonrasında yanacak ateşin ilk kıvılcımı oldu. Oyuncularımız birlik beraberlik içinde, iş ahlakları ve aidiyet duygusuyla, karakter ortaya koyarak sürece ve bizlere sahip çıktı. Bu yüzden O zorlu dönemin asıl kahramanı oyuncularımızdı.

“ARTIK ÖLSEMDE GAM YEMEM”
Görev yaptığımız biri kupa, üçü lig olmak üzere dört maçın üçünü dışarıda oynadık. Zonguldak Kömürspor ve Hekimoğlu Trabzon maçları zor deplasmanlardı. Rakibimiz bizden 6 puan öndeydi, kaybedeceğimiz puan veya puanlar bizi yarış dışına atacaktı. Hacettepe maçı içeride zor geçti son dakika golüyle kazandık. Allah’a şükür o zorlu süreci bize güvenenleri mahcup etmeden, ekip arkadaşlarımız ve oyuncularla kayıpsız atlattık. Zonguldak Kömürspor maçından sonra söylediğim ‘rakibimiz 6 puan önde olabilir ama inancımız bize farkın 3 olduğunu söylüyor. Çünkü biz onları orada yeneceğiz, şampiyon olacağız’ cümlesinin boş yere söylenmediğini görmek beni daha da mutlu etti. Hani insanlar bazı mutluluklarından sonra ‘artık ölsem de gam yemem’ derler ya, o dört maçlık dönem ve sonrası yaşadığım tam da buydu. Şehrin her yerinde taraftarın sevgisini görmek, hissetmek tarif edilmez bir mutluluk, çok sahip çıktılar. Allah razı olsun. O dönem bana inanarak bu görevi veren başta sayın başkanımız Yüksel Yıldırım’a, Yücel hocama, çok iyi bir bağ kurduğumuza inandığım oyuncu arkadaşlarıma ve Yücel Hocam Olmak üzere bütün hocalarıma sonsuz teşekkür ediyorum .

Halk Gazetesi: Sizce Ertuğrul Sağlam’ın takım üzerindeki en önemli etkisi ne oldu?
Recep Sermet Boyar: Hocamızın parlak bir futbolculuk ve antrenörlük kariyerinin olması, teknik ve taktik disiplini, iş ahlakı, motivasyonu, takım üzerindeki en büyük etkisi.

Halk Gazetesi: Yılport Samsunspor futbol akademisinin şu anki yapılanması hakkında bilgi verebilir misiniz?
Recep Sermet Boyar: Başkanımız sayın Yüksel Yıldırım akademiye çok önem veriyor. Avrupa’ya en çok genç oyuncu yetiştirip veren takımlardan biri olan Genk takımı ile başkanımızın yaptığı protokol çerçevesinde çalışmalarımız devam ediyor. Alt yapımız yeni bir yapılanma ve yeni bir heyecanla emin adımlarla yoluna devam ediyor. Biz akademideki tüm yaş gruplarındaki hocalar olarak görevimizin bilincinde, beklentilerin farkında, Samsunspor akademiyi oyuncu fabrikası yapma hedefiyle gece gündüz çalışıyoruz. Yapımı hızlanan ve yeni sezona yetişecek olan yeni tesislerimizle birlikte Türkiye’de adından söz ettirecek bir alt yapı olacağız. A takımın temelini oluşturacak oyuncular yetiştireceğiz. Bu anlamda vizyonuyla ufkumuzu açan, bizlerden desteğini esirgemeyen Sayın Başkanımız Yüksel Yıldırım’a teşekkür ediyorum.

Halk Gazetesi: Yılport Samsunspor U19 oyuncuları yasaklar kapsamında evden çıkamıyorlar. Kendilerine antrenman programı verdiniz mi?
Recep Sermet Boyar: Oyuncularımız şu anda corona virüs sebebiyle evlerinde, sokağa çıkma yasağı onları da kapsıyor. Kendilerine program verildi, o program dahilinde çalışmalarını yapıyorlar. Sürekli görüşüyoruz, sabırsızlıkla bu dönemin sonlanmasını ve antrenmanlara başlamayı bekliyorlar. Hayat normale döndüğünde antrenmanlar başladığında fiziki hazır bulunuşluk testlerini yapacağız, o yüzden hazır gelmek zorundalar.

Halk Gazetesi: U19 takımında gelecek sezon ya da ilerleyen sezonlarda A takımda hangi oyuncuları görebiliriz?
Recep Sermet Boyar: Necmican Cebeci, Yaşar M.Aslantürk, Batuhan Kazancı, Ceyhun Çepnioğlu, Reşit Akbulut, Özcan Delibaş, Burak Aydın, Ertekin Kuru, Emirhan Koca, Akın Demirtaş, Altay Cephe. Bu 11 oyuncumuzun bazıları sürekli bazıları dönüşümlü olarak A takımımızla antrenmana çıkıyorlar. Necmican Cebeci, Yaşar M.Aslantürk, Batuhan Kazancı bu üç oyuncumuz Ertuğrul hocamızın talimatıyla profesyonel yapıldı. Hocamız antrenmana çıkan tüm alt yapı oyuncularımızla yakından ilgileniyor. İnşallah bazı oyuncularımız A takımımıza uzun yıllar büyük hizmet verecek. Bu kadar oyucumuzun A takımda antrenmanlara çıkması, üç oyuncumuzun profesyonel yapılması, bazı oyuncularımızın Ertuğrul hocanın taktirini kazanması U19 takım antrenörü olarak beni fazlasıyla mutlu etmiştir.

Halk Gazetesi: U19 takımı zirvede yer alırken ligler ertelendi. Bu durum hakkında düşünceniz nedir?
Recep Sermet Boyar: Grubumuzda puan farkıyla öndeyken, Türkiye şampiyonasını düşünürken malum sebeplerden lig ertelendi. Bizim için Türkiye şampiyonası çok önemli. Oyuncularımızın gelişimi açısından şampiyon olup önümüzdeki yıl Elit ligde mücadele etmeliyiz. İnşallah hayat normale dönüp tekrar başladığımızda bu hedefimizi gerçekleştireceğiz.

Halk Gazetesi: U19 takımının hedefleri nelerdir?
Recep Sermet Boyar: U19 takımımızla başladığımızdan bu yana çok mesafe kat ettik. Geçtiğimiz yıl yaşıtlarıyla oynayan oyuncularımız bu yıl değişen statü gereği kendilerinden üç, dört yaş büyük, profesyonel takımdan indirilen oyunculara karşı oynadılar. İlk zamanlar bu haksız rekabet bizi zorlasa da sonradan oyuncularımız farklarını ortaya koydular. Çok önemli bazı maçlarımızı, A takımla olan oyuncularımızdan yoksun oynasakta kazanıp, liderliği almasını bildik. Önceliğimiz iyi birey, iyi vatandaş, iyi futbolcu. Sonraki hedefimiz fiziksel, teknik, taktik ve mental olarak hazırladığımız oyuncuları üst düzey kalite ve kapasiteyle A takımımıza kazandırmak.

DİĞER HABERLER

Lösemili Çocuklar İçin Peruk Dayanışması

Samsun'un Atakum İlçesi'nde kuaförlük yapan Hüseyin Alkan, 'gönüllü' olarak lösemili çocuklar için peruk hazırlıyor. Bağışçılardan gelen saçlarla peruk tasarlayan Alkan, daha sonra bunları lösemili...

Futbol 55 – 125. Bölüm (21 Eylül 2021)

Yılport Samsunspor'daki kötü gidişin nedenleri, puan kayıpları ve futbolcuların 5 maçlık performansı, sakat oyunculardaki son durum ve takımdaki son dakika gelişmeleri sizlerden gelen yorumlarla...

Terme’de Ahilik Vurgusu

Ahilik Haftası dolayısıyla Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve beraberindeki heyet, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi'yi ziyaret etti. Ziyarette, "Ekonomik ve ticari...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar

Lösemili Çocuklar İçin Peruk Dayanışması

Samsun'un Atakum İlçesi'nde kuaförlük yapan Hüseyin Alkan, 'gönüllü' olarak lösemili çocuklar için peruk hazırlıyor. Bağışçılardan gelen saçlarla peruk tasarlayan Alkan, daha sonra bunları lösemili...

Futbol 55 – 125. Bölüm (21 Eylül 2021)

Yılport Samsunspor'daki kötü gidişin nedenleri, puan kayıpları ve futbolcuların 5 maçlık performansı, sakat oyunculardaki son durum ve takımdaki son dakika gelişmeleri sizlerden gelen yorumlarla...

Terme’de Ahilik Vurgusu

Ahilik Haftası dolayısıyla Terme Belediye Başkanı Ali Kılıç ve beraberindeki heyet, Terme Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Ekmekçi'yi ziyaret etti. Ziyarette, "Ekonomik ve ticari...

Özyılmaz Fındık’a Takdir Beratı

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası, İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanan "2020 yılı Türkiye'nin En Büyük İlk 500 Sanayi Kuruluşu" arasına 699 milyon 530...