Recep Burak Yılmaz: 19 Mayıs Bana Heyecan Vermişti

0

Kırmızı-Beyazlıların çiçeği burnunda defans oyuncusu Recep Burak Yılmaz, “Ben Yılport Samsunspor’a rakipken de 2 kere 19 Mayıs Stadyumu’nda maça çıktım. 2’si de benim için o statta ve o atmosferde taraftarların önünde maç oynamak heyecan vericiydi” dedi.

Yılport Samsunspor’un Sancaktepe Futbol Kulübü’nden transfer ettiği başarılı defans oyuncusu Recep Burak Yılmaz, kırmızı beyazlı camiaya transfer olduğu için çok mutlu olduğunu belirterek, “Heyecanım büyük. Profesyonelliğime ilk olarak Galatasaray altyapısında başladım. Daha sonra Kartalspor’da oynadım ve Sancaktepe Futbol Kulübü’ne transfer oldum. Şimdi de hedefleri, camiası ve taraftarı büyük Samsunspor’da olmaktan dolayı çok mutluyum. Hedefimiz tabi ki de şampiyonluk. Bunun için elimden gelen her şeyi yapacağım. Umarım sezon sonunda da şampiyonluk ipini göğüsleyen biz oluruz” dedi.

İÇİMDE ENDİŞE VARDI
Takımın Antalya kampını değerlendiren Recep Burak Yılmaz şöyle devam etti: Kamp yoğun geçiyor. Hocamızın, futbolcu arkadaşlarımızın ve ağabeylerimin bana karşı tutumu çok olumlu. Buraya gelirken içimde bir endişe vardı. Bu endişeyi ağabeylerimin ve arkadaşlarımın enerjisiyle, tavsiyeleriyle ve bana yakın olmalarıyla atlattım. Takıma daha çabuk alışmam gerektiğini düşünüyorum. Alışırsam bu takım için daha çok verimli olabileceğimi düşünüyorum. İnşallah da öyle olur.

ÇOK ÇABALIYORUZ
En son isteyeceğim şey, taraftarımıza mahcup olmak. İnşallah onları mahcup etmeden gerek ben gerekse takım ağabeylerim ve hocalarımla birlikte çok çalışarak istedikleri şampiyonluğa ulaştırmak için elimizden gelen her şeyi yapmaya çalışacağız. Bunun için de çok çabalıyoruz. Ligde de çalıştığımız taktikleri, güç ve kuvveti sahaya yansıtarak şampiyonluğa ulaşacağız.

MÜCADELEM SONUNA KADAR
Samsunspor deplasmanı her futbolcunun isteyeceği ve arzulayacağı bir deplasmandır. Ben Yılport Samsunspor’a rakipken de 2 kere 19 Mayıs Stadyumu’nda maça çıktım. 2’si de benim için o statta ve o atmosferde taraftarların önünde maç oynamak heyecan vericiydi. Her futbolcu dolu tribünlere karşı oynamak ister. Bende bu zevki rakipken Samsunspor da tattım. Ama şimdi bu taraftarın önünde Samsunspor forması altında mücadele edeceğim. İnşallah taraftarımızı mutlu etmek için elimden geleni yapacağım. Mücadelemi sonuna kadar sürdüreceğim.

BURAK YILMAZ GÜZEL BENZETME
Beşiktaşlı Burak Yılmaz’la da aynı isim ve soyadını taşıdığını belirten Recep Burak Yılmaz, “Beşiktaş’ta oynayan Burak Yılmaz’la ben daha önce Galatasaray altyapısında oynarken aynı formayı terletmiştik. O zamanda takımda ‘2 tane Burak Yılmaz’ muhabbetleri oluyordu. Güzel benzetme. Bu beni onore ediyor. İnşallah bende onun gibi iyi yerlere gelip, Türk futboluna katkılar sağlarım. Onun gibi bir futbolcu olmak bana da nasip olur” şeklinde konuştu.

TEK ÖZELLİĞİM SAÇLARIM
Saçlarının doğal olduğunu ifade eden Recep Burak Yılmaz, “Saçlarımla ilgili çok espriler alıyorum. Bazı futbolculara benzetiliyorum. Saha içinde de dikkat çekiyorum. Saçlarımın bana yakıştığını ve tek özelliğim olduğuna inanıyorum. Bana artı değer katıyor. Saçlarım bu arada doğal. Yıllardır da stilimi bozmuyorum. Taraftarımızın da sosyal medyadan bana yerli David Luiz diyor. Umarım onlara iyi bir Burak Yılmaz seyrettirmek nasip olur. Elimden gelenin fazlasını yapacağım. Tek mücadelem takımım, taraftarım ve camiamız için olacak. Umarım mahcup olmadan emin adımlarla sezon sonunda da şampiyonluk ipini göğüsleyen Samsunsporumuz olacak” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz