PTT Şubeye Dönüştü Salıpazarı Halkı Şaşkın

0

Samsun’un Salıpazarı İlçesi’nde kamu hizmeti veren kurumlar birer birer kapanıyor. Adliye, YEDAŞ ve Tüketici Hakem Heyeti kapandıktan sonra şimdi de PTT Müdürlüğü kapatılarak, şubeye dönüştürülüyor.

Ladik İlçesi’nde de aynı şekilde şubeye dönüşerek, Havza’ya bağlanan PTT Müdürlüğü, 44 mahallesi ve 20 bin nüfusu bulunan Salıpazarı’nda şaşkınlıkla karşılandı. İlçe halkı, kredi, PTT Bank işlemleri, HGS işlemleri gibi hizmetleri, 15 kilometre uzaklıktaki Çarşamba İlçesi’nde gerçekleştirecek.

Salıpazarı PTT Müdürlüğü’nün şubeye dönüşme gerekçesi ise iş ve işlem potansiyelinin düşük olması, zarar edilmesi olarak açıklandı.

İYİ PARTİ: HAYRETLE İZLİYORUZ
İYİ Parti Salıpazarı İlçe Başkanı Şakir Şahin, PTT Müdürlüğü’nün şubeye dönüştürülmesine tepki gösterdi. Başkan Şahin, “Biz ilçemizden dışarıya göçü nasıl önleriz, ilçemizi nasıl daha cazip hale getirebiliriz diye hedefler ortaya koyarken, kamu kurumlarının ilçemizde uzaklaşması bizleri hayretlere düşürmüştür” dedi.

VATANDAŞA EZİYETTİR
İYİ Partili Şahin, şöyle konuştu; “PTT Müdürlüğü’nün kapatılmasıyla birlikte en basit örnekle PTT Bank işlemi olan halkımız, 15 kilometre uzakta Çarşamba’ya gitmek mecburiyetinde kalacaktır. Bunun ulaşım bedeli gibi ekstra yüklerinin yanı sıra birçok farklı külfetler de ortaya çıkacaktır. Belki yarım saatte halledebileceği işi 2 saatten önce halledemeyecektir. Salıpazarılı bir vatandaş, küçük bir banka işlemi için bile 30 kilometrelik bir seyahate mecbur bırakılacaktır. Bu da vatandaşımıza eziyetten başka bir şey değildir. İlçe halkımıza reva görülen bu karar ve uygulamaları üzüntü ve hayretle izliyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz