Paragöz Marketçiye Zabıtadan Şok Baskın

0

İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Ekipleri, Alo153 Hattı’na gelen şikayet doğrultusunda Kazımkarabekir Mahallesi’ndeki bir markete denetim yaptı. Son kullanma tarihi geçmiş yüzlerce ürüne el koyuldu.

Marketteki ürünleri tek tek inceleyen zabıta personeli gördükleri karşısında büyük şaşkınlık yaşarken, ürünlerin yarıdan fazlasının son kullanma tarihinin geçtiği ve bu ürünleri tezgah altında halka sunulduğu ve satışını yapıldığı tespit etti. Son kullanma tarihi geçen ürünlere el koyan zabıta, ekipleri ürünleri imha etti. Market sahibine ceza kesildi.

DERTLERİ FAZLA KAZANMAK
Zabıta Müdürü Vekili Şerif Bahar, bazı satıcıların daha çok kazanmak için son kullanma tarihi geçmiş ya da taklit ürün satışına yöneldiğine dikkat çekerek, “Birileri daha çok kazanacak diye halkımızın sağlığının tehlikeye düşmesine asla izin veremeyiz, denetimler devam edecek” dedi.

SAĞLIKSIZ ÜRÜNLERİ İHBAR EDİN
İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş ise, “Zabıta ekiplerimiz halkımızın sağlığı için denetimlerini sürdürüyor. İnsan sağlığına uygun üretim yapmayan yerleri, sahte veya son kullanma tarihi geçmiş ürün satan marketleri, vatandaşlarımız Alo 153 hattımızı arayarak ihbar etmelerini istiyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz