Pandemi Büyük Bir Fırsat Olabilir

0

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Bu küresel hastalığın ülkemizde kontrol altına alınması yönünde en kritik tedbir temasın, sosyalleşmenin yoğun olduğu alanların faaliyetlerine ara verilmesiydi. Doğal olarak en çok faaliyetlerine ara verilen sektörler ekonomik olarak yara aldı. Salgının yavaşlatılması ve kontrol altına alınmasına yönelik alınan hemen her tedbir ekonomiye yönelik olumsuzlukları da beraberinde getiriyor maalesef. Tabi bu bir silsile. Her sektör, her iş kolu bir şekilde birbiriyle bağlı” dedi.

SÜRECİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ
Süreç boyunca sektörlerle ilgili sorunları takibe aldıklarını belirten Başkan Murzioğlu, “Yerelin talebini ilgili makamlara ileterek, ‘iyi aksiyon’ alınmasına destek sağlıyoruz. Biz kriz yönetimi konusunda çok başarılı bir ülkeyiz, çünkü esneğiz. Durumu anında değerlendirerek çözüm üretebiliyor olmamız bizi tüm dünya ülkelerinden farklı bir konuma taşıdı. Küresel boyutta karşı karşıya kaldığımız bu pandemi tüm dünya için yepyeni bir çağın habercisi. Sahip olduğumuz bu esnekliğin yeniçağda bizim için pozitif getirileri olacağına inanıyorum” diye konuştu.

YENİÇAĞIN, YÜKSELEN GÜCÜ TÜRKİYE OLACAK
Yeniçağın iyi okunup analiz edilmesi gerektiğini belirten TSO Başkanı Murzioğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Koronavirüs tedbirleri kapsamında kepenk kapatmak durumunda kalan birçok iş kolu normalleşme adımları kapsamında yeniden açılmaya başlandı. Eğer yeniçağa göre konumlanırsak bu pandemi bizim için büyük bir fırsat olabilir. Türkiye’nin pandemi sonrası dünyada öne çıkan ülkelerin başında gelmesi kaçınılmaz. Yeniçağın yükselen gücü Türkiye olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz