Pamuğa Vahşetin Bedeli 809 Lira

0

Önce tüfekle vurulan sonra ayakları kesilen Pamuk’a uygulanan vahşet ile ilgili sahibi H.S.’ye 181 TL, kesim işlemini yapan komşusu S.Ç.’ye ise 628 TL ceza verildiği öğrenildi.

Samsun’un Havza İlçesi’nde ön ayakları kesilmiş halde bulunan yavru köpek Pamuk’a Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) sahip çıkarak, koruma altına almıştı. Tedavisi Atakum’da özel bir klinikte tamamlanan Pamuk’a, tekerlekli yürüteç takılması planlanıyor.

CEZALARI HAYTAP DUYURDU
Pamuk’un bu hale gelmesine neden olanlara ise verilen cezaları, HAYTAP sosyal medya hesabından açıkladı. HAYTAP, Pamuk’un sahibine 181 lira, bacak kesen komşusuna ise 628 lira cezai işlem uygulandığını, cezalara 4 taksitle ödeme imkanı tanındığını duyurdu.

TEPKİ PAYLAŞIMLARI
HAYTAP, verilen cezaların düşük olması nedeniyle tepki göstererek, bir veznenin önünde 181 liranın elle tutulduğu fotoğrafı ‘Pamuğun ihmal bedeli devlet kasasına, dilerseniz 181 TL’yi dört eşit taksitte de ödeyebilirsiniz. Bu durumu Pamuk köpeğe kim açıklamak ister?” tepki ifadeleriyle paylaştı.

CEZALAR İNFİAL YARATTI
HAYTAP’ın paylaşımları hayvanseverler tarafından çokca kez paylaşıldı. Hayvanseverler verilen düşük cezalara tepki göstererek, 5199 sayılı kanunun hemen değişmesi gerektiğini, Hayvan Hakları Yasası’nın çıkartılmasını talep etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz