Pahalı Çöp Toplama İddialara Başkan Deveci’den Açıklama

0

Atakum Belediye Başkanı Av. Cemil Deveci, Bağımsız Meclis Üyesi Abdurrahman Acat’ın temizlik ihalesinin yüksek fiyata verildiği iddialarına yönelik yazılı açıklama yaptı. Başkan Deveci, belediyede çöp toplama ve temizlik ihalesinde kamunun zarara uğratıldığı iddiasına tepki gösterdi.

Deveci, “Eski şirket sorunluydu. Şikayetler bir türlü kesilmiyordu. Bizde son model araçları olan başka bir firma ile sözleşme imzaladık. Kamu zararı söz konusu değildir” dedi. Başkan Deveci, söz konusu firma ile ilgili vatandaşlardan yoğun şikayet aldıklarını belirterek, şikayet dilekçelerini ve CİMER’e gönderilen örnekleri kamuoyu ile paylaştı.

MESNETSİZ İDDİALAR
Hizmetleri aksatması nedeniyle temizlik ve çöp ihalesi verilmeyen firmanın 10 yıllık bakımsız, tamire muhtaç araçlarının masraflarını belediyeye fatura etmeye kalktığını belirten Başkan Deveci, şöyle konuştu; “2019 model ve çöp toplarken gerekli hijyen koşullarını sağlayabilecek şartlara uygun, modern araç filosuyla hizmet verebilecek bir şirketle sözleşme imzalanmıştır. Bu sözleşmeyle, yalnızca yeni araçlarla hizmet sağlanmamış, araçların sayısı da artırılmıştır. Mesnetsiz iddialar ve değerlendirmelerle ‘halkın parası çarçur ediliyor’ söyleminin değerlendirilmesini değerli Atakum halkının takdirine bırakıyoruz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz