Özel Öğrenciler Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Seslendi

0

Samsun’un Atakum ilçe merkezinde yer alan, zihinsel ve fiziksel engelli öğrencilerin mesleki eğitim aldığı Zafer Özel Eğitim Meslek Okulu, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı kararla Taflan’a taşınacak.

Eğitim sendikalarınında tepki gösterdiği taşınma işlemine, bir tepkide okulun gerçek sahibi öğrencilerden geldi. Öğrenciler sosyal medyada ‘Özel Eğitim Okuluma Dokunma’ başlığında bir grup kurarak, çektikleri videoları paylaşmaya başladı.

SOSYAL MEDYADA GRUP KURDULAR
Öğrenciler, okullarının kendileri için çok uygun olduğunu videoda belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslerini duyurmaya çalıştı. Öğrenciler; “Engelime bir engelde sen çıkarma” şeklinde ortak kısa videolar çekerken bir öğrenci Cumhurbaşkanı Erdoğan’a seslendi. Bir öğrenci, “Sayın Cumhurbaşkanım okulumuzu bizden almak istiyorlar. Bizden okulumuzu lütfen almasınlar, sizleri seviyoruz, arkadaşlarımızla çok mutluyuz. Lütfende siz söyleyin Cumhurbaşkanım” diyerek Cumhurbaşkanı’na seslendi. Öğrenci velileri de İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen’e çağrı yaparak taşınma kararından vazgeçilmesi çağrısı yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz