Onursal Başkan Ulusoy Samsun’un Gururu Oldu

0

Ekonomist Dergisi’nin Anadolu’nun önde gelen iş insanlarını sıraladığı 2020 yılı “En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasında Ulusoy Un Onursal Başkanı Fahrettin Ulusoy, 44’ncü iş insanı oldu. Geçen sene de listede yerini alan Ulusoy, Samsun’dan listeye giren ‘tek iş insanı’ oldu.

Türkiye ekonomisinin nabzını tutan Ekonomist Dergisi’nin 8 yıldır gerçekleştirdiği ve Anadolu’nun önde gelen iş insanlarını sıraladığı “Anadolu’nun En Etkin 50 İş İnsanı” araştırmasının 2020 sonuçları belli oldu.

44’NCÜ SIRADA YER ALDI
Ekonomiye yön veren, istihdam yaratan, vergi rekortmeni olan isimlerin sıralandığı listede, 1969 yılında Ulusoy Un’u kuran ve şu an şirketin ‘Onursal Başkanlığı’nı üstlenen Fahrettin Ulusoy, 44’ncü sırada yer aldı. Geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Samsun’dan listeye giren tek iş insanı olan Fahrettin Ulusoy’un, “Bir gün un fabrikası sahibi olmalıyım hayali” şirketin bugün 3 milyar 52 milyon TL ciroya ulaşmasının temellerini attı.

ULUSOY’DAN TEŞEKKÜR
2015 Mart ayında Ulusoy Un’un Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı oğlu Eren Günhan Ulusoy’a devreden Fahrettin Ulusoy, “1995 yılında ihracata başladık ve bugüne kadar 5 kıtada 84 ülkeye un ihracat ettik. Çorlu ve Samsun’daki günlük 900 ton/gün üretim kapasiteli fabrikalarına ek olarak Samsun Gıda Organize Sanayi Bölgesi’nde 2019 Aralık’ta hayata geçirdiğimiz 600 ton/gün kapasiteli 3. fabrikamız ve lisanslı depo yatırımlarımızla üretime devam ediyoruz. Ulusoy Un ailesi olarak 2069 yılında dünyanın ilk 10 tarım firmasından biri olmayı hedefliyoruz. Bu yolculukta bizimle birlikte yürüyen, her geçen gün başarılarımızın arasına bir yenisini daha eklememize katkı sağlayan dinamik ekibimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyoruz” açıklamalarında bulundu.

Ulusoy Un, geçtiğimiz günlerde dünyanın saygın ekonomi yayınlarından Fortune500 (2019) listesinde 113’ncü sırada, İSO500 (2019) listesinde ise Türkiye’nin en büyük 380’nci firması olarak yer almıştı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz