Önce İşsiz Sonra İse Sokakta Kaldı

0

Koronavirüs nedeniyle işsiz kalan vatandaş, kirasını ödeyemeyince evden de çıkarıldı. Çaresiz bir şekilde sahile çadır kurdu. 2 çocuk babası, “Hani yardım ediyor diyorlar nerede?” diye sordu.

İstanbul’dan Samsun’a 4 ay önce çalışmaya gelen elektrik işçisi Ekrem Aydın, Atakum İlçesi’nde bir ev kiraladı. Koronavirüs salgını nedeniyle işten çıkarılan Aydın, kirasını ödeyemedi. Ev sahibi tarafından evden de çıkarılan Aydın, kalacak yeri olmadığı için eşi ve çocuklarını Trabzon’da yaşayan babasının evine bıraktı.

YARDIM BEKLİYOR
İl Hıfzısıhha Kurulu kararları kapsamında vatandaşların giriş ve çıkışının yasaklandığı sahilde çadır kuran Aydın, polis ekiplerince buradan da uzaklaştırıldı. Başka bir noktaya çadır kurmak üzere ayrılan Aydın, yardım beklediğini söyledi.

YARDIM YAPIYORLARDI NEREDE?
Kirasını 8 gün geciktirdiği için ev sahibi tarafından evden çıkarıldığını öne süren Aydın, “İstanbul’dan Samsun’a 4 ay önce geldik. Oturmakta olduğumuz evi tuttuk. Koronavirüs nedeniyle işimi kaybettim. Biz mağduruz. Annemde kemik erimesi var, babam kalp ameliyatlı, iki kızımıza şimdi onlar bakıyor. Gidecek yerimiz yok ve yardım bekliyoruz. Yanımda gıda malzemeleri getirdim, ancak pişiremem. İhtiyacı olan varsa gelsin alsın. Param olsa taksi tutar dağa çıkıp orada çadır kurarım ancak param yok. Beş parasız kaldım. Hani yardım dağıtıyorlar diyorlar. Nerede?” diye sordu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz