OMÜ’den Taksitle Bağış Çağrısı

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganı ile başlattığı milli dayanışma kampanyasına Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Senato Üyeleri birer maaş bağışlayarak katıldı. Kampanyaya OMÜ Rektörü Prof. Dr. Sait Bilgiç iki maaşla destek oldu.

Senato toplantısında; “Çin’de başlayan ve özellikle Avrupa, ABD’de etkisini şiddetlenerek devam ettiren korona virüsüyle mücadele, Türkiye’de hem tıbbi, hem ekonomik hem de sosyal yönleriyle sürüyor. Virüsün yayılmasının önüne geçmek için ‘Evde Kal’ ve ‘Hayat Eve Sığar’ sloganlarıyla kampanyalar sürerken salgının ekonomi dünyasında etkilerinin en aza indirilmesi için çaba gösteriliyor. Salgın nedeniyle faaliyetine ara verilen iş kollarında çalışanlara ve diğer ihtiyaç sahibi kimselere gelir yaratılmasına yönelik destek çalışmaları da sürüyor. Bu kapsamda 30 Mart akşamı yaptığı ulusa sesleniş konuşmasıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ sloganıyla Milli Dayanışma Kampanyası başlattı. Devamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yardım hesaplarının açıldığını duyurdu.” bilgilendirmesi yapıldı.

KATILIM EN AZ BİRER MAAŞLA
OMÜ Senatosu toplantısının ardından Yüksek Öğretim Kurulu’nun (YÖK) destek verdiği kampanyaya OMÜ Rektörlüğü akademik elemanların da katılmalarını sağlamak için toplu mesaj gönderdi. Akademik elemanların e-posta ve cep telefonlarına iletilen mesajda “Cumhurbaşkanımız tarafından ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek başlatılan Milli dayanışma kampanyasına OMÜ Senato üyeleri olarak birer maaşla katılıyoruz. Sizde kampanyaya birer maaşla katılmak isterseniz 6 Nisan 2020 tarihine kadar akademik@omu.edu.tr adresine isminizi bildirebilirsiniz.” denildi.

2 YA DA 3 TAKSİT OLABİLİR
Akademik elemanlara bir gün sonra ise gönderilen ikinci mesajda ‘taksit seçeneği de sunuldu: “Cumhurbaşkanımız tarafından ‘Biz Bize Yeteriz Türkiyem’ diyerek başlatılan Milli dayanışma kampanyasına OMÜ Senato üyeleri olarak birer maaşla katılıyoruz. Sizde kampanyaya birer maaşla (durumu müsait olmayan bir maaşı 2 yada 3 taksitle ödeyebilir) katılmak isterseniz 6 Nisan 2020 tarihine kadar akademik@omu.edu.tr adresine isminizi bildirebilirsiniz.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz