OMÜ’de 386 Çalışan Hakkı Olanı Alamıyor

0

TBMM Sağlık Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi ve CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancoğlu, 19 Mayıs Üniversitesi’nde çalışan ve taşerondan kadroya geçiş sürecinde yasal haklarının bir bölümünü kaybeden sağlık çalışanları için üniversite yönetimini göreve davet etti.

DAVAYI KAZANDILAR PARALARINI ALAMADILAR
CHP’li Hancıoğlu, OMÜ’deki 386 sağlık çalışanının geçmiş dönemi kapsayan toplu sözleşme hükümlerinden doğan alacaklarını açtıkları bütün davaları kazandıkları halde alamadıklarını hatırlattı.

Milletvekili Hancıoğlu şunları söyledi: “Çalışanlardan ve üyesi oldukları sendikadan aktarılan bilgiye göre, bu sağlık çalışanlarımızın bir kısmı geride kalan dönemde üniversite yönetiminin telkinleriyle haklarından feragat etse de yaklaşık 80 kadar sağlık çalışanı halen yargı tarafından da tescillenmiş olan alacaklarını alamamaktadırlar. Bu durum ne hukuk devleti ilkeleriyle bağdaşmaktadır ne de vicdanlara sığmaktadır. Hele hele salgına karşı insan üstü bir mücadele verilen şu dönemde sağlık emekçilerimizin hiçbir şekilde mağdur edilmemesi gerekmektedir. Bugün sağlık emekçilerimize minnet borçluysak, OMÜ’de çalışan sağlık emekçilerimizin yaşadıkları hak kayıpları derhal telafi edilmelidir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz