OMÜ’de 3 Sağlıkçı İçin Pozitif İddiası

0

Türkiye’de korona virüse karşı yaklaşık 3 aydır alınan önlemlerle etkisinin azalması ile birlikte 1 Haziran tarihinde ‘normalleşme dönemi’ başladı. Samsun’da pandemi hastanesi olarak görev yapan hastanelerde poliklinikler servisleri açılmış, virüs servisleri en aza indirilmişti.

Pandeminin etkisinin yoğun olduğu dönemde ‘koronavirüs servis sayısı 3’ olan Ondokuz Mayıs Üniversitesi’nde (OMÜ) son dönemlerde etkinin azalması ve durumun kontrol altına alınmasıyla servislerden biri ‘korona servisi’ olarak çalışmaya devam ediyordu.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINDA POZİTİF VAKA GÖRÜLDÜ
samsunhaber.com’un yaptığı haberde, iddiaya göre OMÜ’de görevli sağlık çalışanlarında virüs belirtileri görüldü. Bir hekim, hemşire ve hasta bakıcıda yapılan testin pozitif çıktığı, hastanede filyasyon çalışması başlatıldığı öne sürüldü. OMÜ yönetimi, konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

İSTANBUL VE ASKERLER!
Diğer yandan Samsun’da 1 Haziran’dan sonra başlayan normalleşme döneminde; büyükşehirler arasında seyahat kısıtlamasının kalkması, özellikle de İstanbul’dan gelen vatandaşların ve terhis olan ya da asker gidecek olan gençler arasında görülen pozitif vakalardan dolayı, pandemi hastanesi olarak çalışan OMÜ Tıp Fakültesi’nde kapatılan servislerden birinin daha yeniden devreye alınacağı öğrenildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz