Olayın Perde Arkasında Kimler Var Açıklayın!

0

Rüşvetten tutuklanan Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K.’nın kasasından çıkan servet, Samsun’un gündemi oldu.

Aynı rüşvet soruşturmasında tutuklanan ve ifade değiştirip savcıya ifade verdikten sonra serbest bırakılan müteahhit Y.Ş.’nin verdiği ifadede ‘780 bin lira alacağıma karşılık 30 bin lira verdim’ sözleri, birçok soruyu da beraberinde getirdi.

RÜŞVETİ YAZILMAYACAKTA NE YAZILACAK ?
CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, daire başkanının kasasından çıkan servetin tek kişinin yapacağı bir iş olmadığını öne sürdü. Müteahhidin sözlerinin arkasının araştırılması gerektiğine işaret eden Türkel, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’in basını ve muhalefeti hedef alan sözlerine ise tepki gösterdi.

CHP’li Türkel, “Başkan, basını hedef alıyor, bu olayı gündeme getirmek terbiyesizliktir diyor, sonra muhalefet temsilcilerini yani bizleri hedef alıyor. Başkanın özrü kabahatinden büyük. Rüşvet skandalını basın yazmayacakta ne yazacak? Muhalefet sorular sormayacakta ne yapacak? Bu skandalı halının altına süpüremezsiniz sayın Başkan?” dedi.

OLAYIN ARKASINDA KİMLER VAR?
Rüşvetten tutuklanan Daire Başkanı B.K.’nın kasasından çıkan servete dikkati çeken CHP İl Başkanı Fatih Türkel, “Bu zat, Terme’nin belde belediyesinde zabıta iken yükselişi başlıyor. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, tüm uyarılara rağmen bu şaibeli kişiye Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin kasasını emanet ediyor. Sonra bu kişi rüşvetten tutuklanıp cezaevine giriyor. Kasasından ise yedi düvelin bir araya gelip oluşturamayacağı bir servet çıkıyor. Sayın Başkan bu skandalı halının altına süpürmenize biz izin vermeyiz. Bu zatın rüşvetle iş yaptığı anlaşılıyor. Bu işin içinde kimler var? Başkan iç denetim soruşturması yaptığını söylüyor. Yetimin hakkını savunması gereken başkan işini yapsın, kamu kaynaklarına sahip çıksın, perde arkasında kimlerin olduğunu kamuoyuna açıklasın. Bu kişinin Terme’de görevi sırasında işçi alacaklarını zimmetine geçirdiği belirtiliyor. Olay zannedilenden büyüktür” açıklamasında bulundu.

BU İŞİN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ
“Bu işin peşini bırakamayacağız” diyen CHP’li Başkan Türkel, “Kasadan çıkan servet, binlerce altın kimlerden ne karşılığında alındı? Biz kasadan çıkanları duyduk. Ya duyulmayanlar? Belediyede liyakatsiz yapılan görevlendirmelerin bedelini Samsun halkı, suya, ulaşıma, her şeye yapılan zamla ödüyor. Bu olay, bir memura yıkılarak bu işin içinden kurtulamazlar. Burada kul hakkı var. Herkes konuşmalı. AK Parti ve MHP’de konuşmalı. Tepkisini koymayanlar, bu yolsuzluğa göz yummuş olacaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz