OKE’nin Santraline ‘Çevre Dostu’ Ödülü

0

Oltan ve Köleoğlu Enerji’nin, Çorum Mecitözü’nde bulunan Biyokütle Enerji Santrali Projesi ikinci defa ödül aldı. OKE, Su ve Çevre Konferansı Ödülleri’nde “Çevre Dostu Biyokütle Enerji Yönetimi” ödülüne layık görüldü.

Samsun’un Çarşamba İlçesi Eğercili Mahallesi’nde ‘Biyokütle Enerji Santrali’ kurma çalışmalarına başlayan Oltan ve Köleoğlu Enerji’nin, Çorum Mecitözü’nde bulunan Biyokütle Enerji Santrali projesi bire kez daha ödüle layık görüldü.

ÇEVRE DOSTU ÖDÜLÜ
OKE, Ankara’da düzenlenen 6. Su ve Çevre Konferansı Ödülleri’nde “Çevre Dostu Biyokütle Enerji Yönetimi Ödülü”nü aldı. Ödülü OKE Yatırım Koordinatörü Anıl Badem aldı.
Koordinatör Badem; enerjinin en değerli ve gerekli kaynaklardan biri haline geldiğini günümüzde, Türkiye’nin imkanlarını kullanarak bu ihtiyacı gidermenin çabası içinde olduklarını bildirdi.

TARIM VE ORMAN ATIKLARINI ENERJİYE DÖNÜŞTÜRÜYORUZ
Anıl Badem şunları söyledi; “Oltan ve Köleoğlu Enerji olarak ithalatımızın en büyük kalemi olan enerji alanında yüksek çevre bilincini ilke edinerek değerlendirilemeyen yerli ve milli, tarım ile orman atıklarımızın enerjiye dönüşümünü sağlayarak dışa bağımlılığımızı azaltma gayreti içerisindeyiz. Bunun yanı sıra kırsal alanlarda sosyal ve ekonomik yapıyı canlandırarak çevre dostu, yenilenebilir, sürdürülebilir, verimli ve güvenilir enerji üreten projelerimizi de sürdürüyoruz. Bu bilinçle çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz.”

Oltan ve Köleoğlu Enerji’nin, Çorum Mecitözü’nde bulunan Biyokütle Enerji Santrali projesi, Mayıs ayında ICCI 2019 Biyokütle ve Atık Kategorisi’nde “Enerji Oscar”ına layık görülmüştü.

Oltan ve Köleoğlu Enerji Yatırım Koordinatörü Anıl Badem’e ödülünü Prof. Dr. Ahmet Mahiroğlu verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz